Nový dopravní terminál v Šumperku bude v provozu od ledna 2021


07 TERMINAL SUMPERK BUDOVA A CYKLOVEZ page 0001
0 0 votes
Hodnocení článku

V současné době probíhají dokončovací práce, nasazení a testování informačních, kamerových a bezpečnostních systémů a příprava koordinace logistiky na nástupištích. Slavnostní otevření nového dopravního terminálu proběhne dne 14. ledna 2021 a bude spojeno s tiskovou konferencí pro media a prohlídkou pro zástupce okolních měst a obcí. Pro veřejnost se celý dopravní terminál otevře v pondělí 18. ledna 2021.

Projekt  dopravního terminálu zahrnul  rekonstrukci autobusového nádraží, včetně stavby parkoviště a cyklověže. Dále byla postavena zcela nová výpravní budova. Cestující budou mít k dispozici wi-fi připojení, které bude součástí bezplatné městské sítě wi-fi hotspotů, mobiliář doplní chytré lavičky, nástupiště osvětlují chytré lampy, které reagují na pohyb. Chybět nebude ani sofistikovaný informační systém pro cestující. Cestující zde najdou čekárnu, informační kancelář a sociální zázemí. Ve zbytku budovy je zázemí pro řidiče a správa nádraží.

Rozsáhlou rekonstrukcí prošel také prostor před nádražím. Vzniklo zde nové veřejné parkoviště pro osobní automobily, cyklo věž pro 118 kol a odstavná plochy pro autobusy. Revitalizovány byly přilehlé komunikace a rozsáhlé okolí. Výhodou při stavbě bylo použití modulárního systému CUBESPACE. Stavba tohoto systému je možná v jakémkoli ročním období a samotná hrubá stavba celé budovy trvala pouze dva dny. Na střechách nástupišť je provedena „zelená střecha“ s extenzivní výsadbou. Stejná zelená střecha, s porostem vysokým přibližně 60 cm, je také na výpravní budově.

Investory výstavby přestupního terminálu je město Šumperk ve spolupráci se společností ČSAD Ostrava ze skupiny OSTRA. Společnost ČSAD Ostrava financovala výstavbu nové výpravní budovy. Stavební a práce realizovala společnost Terminál Šumperk, sdružení brněnských firem IMOS Brno, a.s. a PSN DS a.s. Projekční práce realizovala společnost Cekr CZ s.r.o.

Zdroj:OSTRA GROUP a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19236 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20433 KB. | 18.07.2024 - 22:27:18