Vstoupila v platnost aktualizovaná cestovatelská mapa


3962131 2375663  030 Palac   ext
0 0 votes
Hodnocení článku

Od 4. 10. 2021 jsou Maďarsko, San Marino a Lichtenštejnsko nově mezi zeměmi se středním rizikem nákazy.  Slovensko a Lucembursko se přesunují mezi země s vysokým rizikem nákazy. Ke Slovinsku a Litvě se do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy nově zařadí také Estonsko. Nově se od pondělí 4. října mění podmínky pro neočkované při návratu z Lucemburska a Slovenska. Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 h od odběru) nebo PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit PCR testu. Do doby výsledku testu je nutná izolace.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba disponovat testem před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, PCR test. Do doby výsledku testu je rovněž nutná izolace. Pro osoby s ukončováním očkováním nebo prodělaným onemocněním COVID 19 v posledních 180 dnech platí pouze povinnost vyplnit příjezdový formulář. V případě Malty a Azorských ostrovů jde o přeřazení do skupiny zemí s mírným rizikem nákazy, ale podmínky návratu z oranžové i zelené kategorie jsou stejné. Na národní seznam se nově do zemí s nízkým rizikem dostávají Chile, Kuvajt, Rwanda a Uruguay, a budou tedy zelené. Naopak se ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy vyřazuje Singapur, který bude zařazen na seznam zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červený).

Do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska se od 1. října 2021 může pouze s cestovním pasem! Občanský průkaz už jako doklad ke vstupu na britské území již nestačí.

Kompletní pravidla návratu pravidelně aktualizujeme na webových stránkách MZV nebo webu Dovolená2021.cz.

Zdroj a foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10311 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20474 KB. | 24.05.2024 - 01:49:46