Jak se připravuje Rakousko na zimní sezónu?


DSC 0775
0 0 votes
Hodnocení článku

Od 8.11.2021 vyžaduje Rakousko od návštěvníků lyžařských sjezdovek, restaurací, ubytovacích zařízení, vánočních trhů  a dalších volnočasových zařízení předložení dokladu  o očkování nebo dokladu  o prodělání nemoci, splňujícího níže uvedené náležitosti (viz text níže kurzívou).  Od 8.11. již tedy nestačí za účelem návštěvy lyžařských sjezdovek, restaurací, ubytovacích zařízení, vánočních trhů a dalších volnočasových zařízení předložit negativní test na covid-19, ani doklad prokazující zjištění neutralizačních protilátek. Do 5.12.2021 bude přechodně jako doklad o bezinfekčnosti akceptováno též předložení potvrzení o 1. dávce očkování a současně negativního PCR testu na covid-19 platného 72 hodin od odběru, ve Vídni 48 hodin od odběru. Uvedená omezení se nevztahují na děti do 12 let věku, ve Vídni do 6 let věku.

Shora zmíněný doklad o prodělaném očkování proti covid-19 je uznáván za těchto podmínek: po absolvování druhé dávky vakcíny u dvoudávkového očkování (doba platnosti vakcinace: 270 dnů od kompletního očkování), nejméně po uplynutí 22 dnů po vakcinaci očkovací látkou, která je jednodávková (doba platnosti: 270 dnů od podání jednodávkové vakcíny), kdykoliv po očkování (i po 1. dávce) za předpokladu, že alespoň 21 dní před očkováním byl proveden pozitivní PCR test na SARS-CoV-2 nebo před očkováním byla prokázána přítomnosti neutralizačních protilátek (doba platnosti očkování: 270 dnů od vakcinace), očkování třetí dávkou se uznává po dobu následujících 270 dnů v případě, že následuje nejméně 120 dní po dokončení předchozí vakcinace. Rakousko vyžaduje očkování vakcínou s registrací EMA nebo s absolvovaným evaluačním procesem WHO, aktuálně od producentů Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Serum Institute of India nebo Sinopharm a Sinovac-CoronaVac. Doklad o prodělání nemoci: Certifikát o prodělaném onemocnění covid-19 a uzdravení (platí 180 dnů od uzdravení) v anglickém či německém jazyce vydaný lékařem či příslušným úřadem.

Při vstupu do uzavřených prostor se lidé musejí nejen prokázat jedním ze shora zmíněných potvrzení, ale současně si musejí nasadit respirátor bez ventilu (minimálně FFP2). Uvedené podmínky mohou být zpřísněny v důsledku zhoršeného vývoje epidemie covid-19 v Rakousku, popř. v jednotlivých místech.

Podmínky vstupu do Rakouska, resp. překročení hranice se nemění (nadále je možno bezinfekčnost prokázat vedle předložení dokladu  o očkování nebo dokladu  o prodělání nemoci též negativním  testem na covid-19 nebo  dokladem prokazujícím zjištění neutralizačních protilátek  – bližší informaci a náležitosti vyžadovaných dokladů pro vstup do Rakouska najdete ZDE. )

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,28193 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20305 KB. | 19.06.2024 - 22:05:40