Souhrn změn týkajících se cestování platných od 17.ledna 2022


DSC 0463 1
0 0 votes
Hodnocení článku

Ministerstvo zahraničních věcí ČR zveřejnilo nové informace týkající se cestování do zahraničí a následných návratů do ČR. Bulharsko, Maďarsko, Německo a Rakousko budou od 17.1.2022 přesunuty z červené do tmavě červené kategorie. Rumunsko bylo nově přesunuto do skupiny zemí vysokého rizika nákazy. V praxi to znamená, že občané ČR vracející se z Rumunska musí ještě před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň před návratem podstoupit antigenní nebo PCR test, pokud k návratu použijí hromadnou dopravu. Pro tyto osoby platí také povinnost podstoupit po návratu do ČR PCR test, a to nejdříve 5. den a nejpozději 7. den po vstupu na území ČR. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba disponovat testem před započetím cesty a podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den a nejpozději 14. den PCR test. Více informací najdou zájemci na internetových stránkách Velvyslanectví ČR v Bukurešti.

S účinností od soboty 15. ledna 2022 se ve Francii zpřísní pravidla pro přístup ke službám všeho druhu (ubytování, restaurace, sportovní aktivity, muzea, divadla, kina atd.). Zároveň vstoupí v platnost povinnost přeočkování (booster/3. dávka očkování) pro všechny osoby starší 18ti let do sedmi měsíců od druhé očkovací dávky. Po uplynutí 7 měsíců od poslední očkovací dávky přestane platit očkovací průkaz a na držitele se pohlíží jako na neočkovaného. Přičemž platí, že osobám ve věku 12 – 18 let stačí dvě dávky očkování. Děti do 12ti let jsou z této povinnosti vyjmuty. Pro vstup na území Francie je nutný negativní PCR (ne starší 24 hodin) nebo antigenní test (ne starší než 24 hodin) nebo potvrzení o provedeném očkování (7 dní po druhé vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19) nebo potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 6 měsících. Informace najdou zájemci na stránkách Velvyslanectví ČR v Paříži.

Epidemická situace v Dánsku sice nepatří k nejpříznivějším, nicméně je pod kontrolou a Dánsko se tak rozhodlo jít dále cestou postupného rozvolňování zavedených omezujících opatření, a to s účinností od neděle 16. ledna. Zkracuje se také platnost koronapasu, kdy po 2. dávce, nebo prodělané nemoci bude nově jen 5 měsíců. Více informací najdou zájemci na webu Velvyslanectví ČR v Kodani.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11281 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20190 KB. | 13.07.2024 - 01:50:44