Souhrn změn týkajících se cestování do zahraničí a následných návratů do ČR


DSC 0109
0 0 votes
Hodnocení článku

Ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo aktuální informace týkajících se cestování do zahraničí. Tzv. cestovatelský semafor aktualizuje každý týden Ministerstvo zdravotnictví na základě dat ECDC. Od 8. listopadu 2021 bude nově v červené kategorii Kypr, San Marino, Švédsko a Švýcarsko. Naopak Argentina, Kolumbie, Namibie a Peru se zařadí na zelený seznam. Čeští občané zároveň mohou od pondělí vycestovat do USA v případě, že jsou plně očkováni a mají negativní test. Německo také potvrdilo, že zatím ČR nezařadí mezi rizikové státy, učinilo tak ale Rumunsko.

Od pondělí 8. listopadu 2021 se mezi země s nízkým rizikem nákazy zařadí Argentina, Kolumbie, Namibie a Peru. Dochází tak ke zlepšení návratových pravidel. Naopak Kypr, San Marino, Švédsko a Švýcarsko se přesunou z oranžové do červené kategorie, tedy států s vysokým rizikem nákazy. Dílčí změny se udály také třeba v případě Itálie či Rakouska. Zde však změna kategorizace neznamená zpřísnění pravidel cestování. Kompletní informace k podmínkám návratu do ČR aktualizujeme na webu MZV nebo webu Dovolená2021. Připomínáme, že přísnější podmínky cestování se vztahují na neočkované osoby.

V pondělí 8. listopadu 2021 vstoupí v platnost nová pravidla cestování do USA. Češi tam mohou znovu cestovat přímo ze zemí schengenského prostoru. Podmínkou však je, že budou plně očkováni a současně budou disponovat negativním testem na COVID-19. Podrobné informace jsou dostupné na webu českého velvyslanectví ve Washingtonu.

Německo potvrdil, že Česká republika prozatím nebude zařazena na seznam vysoce rizikových zemí. Na podmínkách cestování do Německa se tedy příští týden nic nemění. Naopak Rumunsko nově od 7. listopadu 2021 zařadí ČR na červený seznam zemí s vysokou mírou rizika nákazy. Znamená to, že čeští občané musí mít při vstupu do Rumunska vyplněný příjezdový formulář a potvrzení o očkování, nebo musí podstoupit dvoutýdenní karanténu, kterou lze ukončit osmý den negativním PCR testem. Podrobná pravidla sleduje na svém webu náš zastupitelský úřad v Bukurešti.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03842 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20511 KB. | 24.05.2024 - 01:48:33