Sky Bridge 721 se stal nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2022 v Pardubickém kraji


0 0 votes
Hodnocení článku

Nejdelší visutý most na světě získal prvenství i přesto, že byl otevřen až v průběhu roku. A celosvětový ohlas včetně amerického magazínu TIME způsobil, že v celorepublikovém srovnání se umístil s 280 tisíci návštěvníky na 28. místě. Stříbrné i bronzové umístění připadlo opět do oblasti Dolní Moravy, když se na druhém místě umístila Stezka v oblacích a na třetím místě Mamutí horská dráha. Pomyslnou bramborovou medaili získalo Východočeské muzeum v Pardubicích – Zámek Pardubice. Do první desítky se probojovalo Muzeum v přírodě Vysočina – Veselý Kopec, Hlinsko, Dětské zážitkové parky na Dolní Moravě, Hrad Svojanov, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Státní zámek Litomyšl. Z přehledu, který Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism sestavila ve spolupráci s kraji a turistickými oblastmi, je zřejmé, že turisty v Pardubickém kraji nejvíc lákaly zábavní turistické cíle, hrady a zámky a lidová kultura.

Agentura CzechTourism sestavuje žebříček také podle kategorií, tj. Hrady a zámky, Lidová architektura, Vojenské turistické cíle nebo Osobnosti. „Těší nás, že máme v kategorii Vojenské turistické cíle trojnásobné zastoupení. Stříbrné místo získalo Vojenské muzeum v Králíkách, bronzové umístění připadlo dělostřelecké pevnosti Hůrka. Do TOP 10 se probojovala také nově zrekonstruovaná dělostřelecká pevnost Bouda. Stejné zastoupení má Pardubický kraj i v kategorii Osobnosti. Třetí místo obsadilo Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích, šesté místo Rodný byt Bedřicha Smetany v Litomyšli a sedmé místo litomyšlské Portmoneum – Museum Josefa Váchala. Také musíme vyzdvihnout třetí místo Muzea v přírodě Vysočina – Veselý Kopec, Hlinsko a osmé místo Keltského archeoskanzenu Nasavrky v kategorii Lidová kultura,“ vysvětlil Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za sport a cestovní ruch.

V kategorii Zábavní turistické cíle se na pátém místě umístil už zmíněný Sky Bridge 721 a na osmém Stezka v oblacích. V kategorii Pietní místa se na čtvrtém místě umístil Památník Ležáky. „Chceme poděkovat všem návštěvníkům Pardubického kraje, kteří navštěvují zdejší turistické atraktivity. A poděkování míří také subjektům, které se snaží návštěvníky přilákat a následně jim poskytovat co nejlepší služby. Pardubický kraj má toho hodně co nabídnout,“ shrnul Alexandr Krejčíř.

Zdroj a foto:

Pardubický kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15525 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20280 KB. | 11.06.2024 - 15:13:59