ZOO v Hluboké nad Vltavou je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v jižních Čechách


0 0 votes
Hodnocení článku

V roce 2023 do ní zavítalo přes 281 tisíc lidí. Vyplývá to z dat CzechTourism. Lákaly i další zoo, v elitní desítce nechybí klasiky jako zámky v Českém Krumlově či Hluboké nad Vltavou. Návštěvníky však v loňském roce výrazně zaujala i Alšova jihočeská galerie nebo znovu otevřená vila Edvarda Beneše. V roce 2023 dorazilo do jižních Čech téměř 1,7 milionu návštěvníků. Ti si jako své cíle volili klasická a oblíbená místa, stále častěji však vyráželi i za méně známými skvosty. V první pětce statistik od agentury CzechTourism se oproti loňsku nezměnilo nic. Nejvíc, přes 281 tisíc lidí, nalákala Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou.

Na státní hrad a zámek v Českém Krumlově dorazilo 243 tisíc turistů, přes magických dvě stě tisíc turistů se dostaly i Stezka korunami stromů na Lipně (205) a státní zámek v Hluboké nad Vltavou (201). V desítce jsou ještě další tři zoo – ta v Táboře (113), Na Hrádečku v Horní Pěně (93) a Dvorec (67). Loni se vyšvihla Alšova jihočeská galerie, kam zavítalo i díky rekordní výstavě HR Giger 84 tisíc návštěvníků. Desítku kompletují Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích (71) a Husitské muzeum v Táboře (63).

Zajímavou novinkou pro návštěvníky bylo v minulém roce znovuotevření Benešovy vily v Sezimově Ústí u Tábora. Ta byla v minulosti přístupná pouze při výjimečných událostech. Od loňska byla otevřená od července do října a přilákala 11,6 tisíce lidí. V tomto roce se návštěvnická sezona protáhla od května do konce září s volným přístupem šest dní v týdnu, a to bez předchozí rezervace.

Stoupající zájem evidují také v Hořickém pašijovém divadlu v Hořicích na Šumavě, dále na památníku Jana Žižky z Trocnova nebo v protivínské Krokodýlí zoo. Z tematického pohledu návštěvníky nejvíce táhly hrady a zámky, dále pak zoo, následované muzei a galeriemi. Čtvrt milionu turistů loni vyrazilo za zábavními turistickými cíli. V oblibě byly i věže a rozhledny nebo sakrální památky.

 

Zdroj a foto:

Jihočeská centrála cestovního ruchu

Foto:

ZOO Hluboká nad Vltavou


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12526 s | počet dotazů: 211 | paměť: 22364 KB. | 15.07.2024 - 23:41:40