Česka vláda rozhodla dočasně obnovit kontroly na státní hranici se Slovenskem


Fotka od Peter H z Pixabay
0 0 votes
Hodnocení článku

Nelegální migrace do ČR meziročně stoupla o 1200 %. Od začátku roku 2022 policie zajistila cca 11 tisíc nelegálně tranzitujících migrantů, kteří přes Česko cestovali většinou do Německa. Nejčastěji šlo o muže ze Sýrie. Přes veškerá dosud učiněná opatření nedošlo k poklesu počtu příchozích. Proto vláda rozhodla od 29. září 2022 00.00 hodin do 8. října 2022 23.59 hodin dočasně znovu zavést ochranu vnitřních hranic České republiky. Cílem je zabránit nelegální migraci a aktivitě organizovaných skupin převaděčů. Opatření Policie ČR bude probíhat na celém úseku pozemní hranice se Slovenskem, kterou bude možné překračovat bez časového omezení, nicméně pouze na stanovených místech. Při přechodu mohou být občané podrobeni policejní kontrole.

Povinnost překračovat hranice pouze na vybraných místech se nebude týkat integrovaného záchranného systému ani osob, které vykonávají práci v bezprostředním příhraničí, konkrétně jde o lesníky, myslivce, rybáře nebo zemědělce. Dočasně znovu zavést kontroly na vnitřních hranicích umožňuje členským státům legislativa EU.

K zavedení kontrol vláda přistoupila poté, co policie v několika posledních týdnech zesílila kontroly v příhraničí a vyčerpala veškeré alternativní možnosti postupu proti osobám nelegálně překračujícím hranice se Slovenskem. Hranici bude možné překračovat pouze na určených místech a s platným občanským průkazem nebo pasem. Podrobnější informace najdou občané zde na internetových stránkách Ministerstva vnitra.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31672 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20460 KB. | 21.05.2024 - 23:11:08