Jak vybrat rukavice na motorku? Čím byste se měli při jejich koupi řídit


motorcycling 368539 1920
0 0 votes
Hodnocení článku

K základní výbavě každého motorkáře kromě moto helmy patří také rukavice. Bez nich by na svůj stroj neměl ani sednout. Nejsou totiž zbytečností na okrasu, ale důležitým kusem oblečení, které chrání křehké kosti rukou při pádu. Při jejich výběru je proto třeba se řídit určitými pravidly. Která to jsou a na která rozhodně nezapomínat?

Co je pro výběr moto rukavice nejdůležitější

Při volbě moto rukavice možná budete hledět i na cenu. Levnější varianty vás přijdou na pár stovek, cena těch kvalitnějších se vyšplhá i přes tisícovku korun. Zde se ale neoplatí šetřit. Můžete si koupit lehké motocyklistické rukavice bez prstů, ale měly by mít alespoň vyztuženou část dlaně. Počítejte ale s tím, že tento typ rukavic už nenabídne nic navíc. Přitom i u moto rukavic je možné mít ochranu kloubů, reflexní prvky či perforaci pro lepší prodyšnost.

Když chcete tu nejlepší kvalitu

Rozhodně si pořiďte model vyrobený podle normy EN 13664. Ta uvádí pravidla pro výrobu motocyklových rukavic. Ideálním materiálem je kozí a hovězí kůže, pro podšívku pak polyester. Výhodou je anatomická konstrukce a přítomnost chráničů záprstních kůstek. Energii plynoucí z nárazu při pádu na motorce pomáhají absorbovat pěnové panely. Moto rukavice by měly být navrženy tak, aby se v nich ruce příliš nepotily, potřebují mít tedy praktický ventilační systém.

Moto rukavice kupujte raději osobně

Oplatí se kupovat moto rukavice s jejich osobním vyzkoušením. Jen tak si o nich uděláte tu nejlepší představu. Měly by vám na rukách dobře sedět, nestahovat, nikde netlačit a ani nebýt příliš velké. Berte to tak, že je při jízdě na motorce můžete mít na sobě klidně i pět hodin v kusu. Pak určitě oceníte, když budou dobře větratelné, z příjemného materiálu a třeba i s reflexními prvky, abyste byli na silnici dobře viditelní.


Fotka od diane mossPixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04228 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20501 KB. | 18.05.2024 - 00:04:41