Jak poznat vadné tlumiče?


repair 3353373 1920
0 0 votes
Hodnocení článku

Tlumiče jsou nezbytné pro správné fungování našeho vozidla. Zatímco jiné součástky auta při jejich opotřebení ihned poznáte, u tlumičů je nástup potíží pomalý. Jak poznat, že je něco špatně?

Tlumiče jsou základ pro vaši bezpečnost

Tlumiče do auta mají přímý vliv na bezpečnost celé posádky našeho vozidla. Může se jednat o prvek, který bude znamenat zcela bezpečnou jízdu, nebo naopak významné potíže. Tlumiče na BMW i jiné je tak nutno pravidelně kontrolovat. Jejich výměna se doporučuje při každých ujetých 70 tisících kilometrů. Někdy je ale výměna vlivem špatné kvality vozovky nutná i dříve. Jak poznat, že je něco špatně?

Prodloužení brzdné dráhy jako jeden z prvních příznaků

Nejprve budete pozorovat pozvolné prodlužování brzdné dráhy vozidla. Již zde dochází k ohrožení bezpečnosti posádky vašeho vozu, i když se tyto potíže na první pohled ihned nedaří přiřadit ke špatně fungujícím tlumičům.

Auto plave na vozovce

Auto plave na vozovce a vy cítíte, jak se i při jízdě po rovné vozovce nebezpečně naklání nebo dokonce jemně vybočuje ze své jízdní dráhy? Je na čase neprodleně vyměnit tlumiče a nahradit je funkčními a novými kusy.

Vibrace na volantu

Nefunkční tlumiče poznáte také tak, že na volantu při jízdě cítíte vibrace. Ty je přitom možné rozpoznat ihned. Stačí, když na chvíli sednete do jiného vozidla a projedete se. Po návratu do svého auta okamžitě zjistíte, zda se vibrace opravdu týkají i vašeho auta a zda bude lepší ihned navštívit servis.

Auto nedrží na vozovce

V případě, že nefungují tlumiče správně, se může stát, že vám automobil nebude držet na vozovce tak, jak jste zvyklí. Nebude fungovat ani ABS a další zabezpečovací elektronické systémy, které vám mají během jízdy pomáhat. Auto zkrátka nebude mít vlastnosti, na které jste zvyklí.

Vadné tlumiče je ihned potřeba vyměnit. Postupně se totiž prvotní příznaky jen zhoršují.


Fotka od donations welcomePixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,41032 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20520 KB. | 29.05.2024 - 22:49:53