Z čeho se skládá krása


word image 1
0 0 votes
Hodnocení článku

Když se dívky dostanou do věku, kdy začnou řešit svůj vzhled, mají na několik let o zábavu postaráno. Vždycky se najde něco, co není perfektní a co pak e předmětem nekonečných hovorů s kamarádkami, problémem při seznamování a příčinou bezesných nocí. Na mindrák z velkého nosu, tlustých nohou, problematické pleti či jakékoliv jiné vzhledové nedostatečnosti si vzpomíná snad každá žena. Když si však ve zralém věku prohlíží své fotografie v mládí, žasne nad svou tehdejší krásou a vůbec nemůže pochopit, že si jí tenkrát nebyl vědoma. Skutečnější a oprávněnější starosti se vzhledem začínají až s přibývajícími roky.

Estetická klinika je vpravdě poly-klinika

Asi nejčastěji ženy řeší stárnoucí pleť, řídnoucí vlasy, křečové žíly, problematické partie hýždí a boků, kde se usazuje tuk či povislé poprsí nežádoucího tvaru a velikosti. Společným jmenovatelem a viníkem těchto neduhů obvykle bývá zub času a touhu se jich zbavit můžeme označit jako touhu po omlazení. Tímto ovšem výčet toho, co je na možné vzezření vylepšit, zdaleka nekončí. Vždyť jen na kůži je mnohem více věcí, které je třeba odstranit než jenom vrásky. Jsou to například pihy, bradavice, mateřská znaménka nebo nežádoucí ochlupení. Na tolik různých zákroků se už vyplatí založit specializované zařízení. Nazývá se estetická klinika a buďme rádi za řecké slovo. Protože český překlad, který by zněl asi nemocnice krásy, zní dost divně, dokonce si protiřečí. Nicméně nazvání související s léčením je na místě, všechna ošetření provádějí lékařští specialisté, kteří studiu lidského těla a práci s ním zasvětili významnou část svého života a nejlépe mu rozumí.

A protože jsou rozmanité zákroky v těchto medicínských chrámech – nebo alespoň v těch největších – dostupné pod jednou střechou, hodilo by se klinikám přidat na začátek výraz “poly”, který znamená mnoho. Slůvko mnoho se v této souvislosti dá vzpomenout i jinak. Pokud se stále více absolventů lékařských fakult rozhodne vybrat si jako svůj obor “zkrášlující lékařství”, je to nepřímým dokladem jednak toho, že krása se zdravím má co dočinění a jednak toho, že zájem o tento typ lékařských zákroků zaznamenává narůstající trend. Zadáte-li například do vyhledávače heslo “estetická klinika Praha”, nebude vám stačit na obrazovce jedna stránka. Název pochopitelně o kvalitě ještě nevypovídá, rozumné je stránky důkladně prostudovat a projít si také recenze zákazníků.

Když se domů vrátí jiný člověk

Protože většina zákroků na estetických klinikách je neinvazivní, dá se jich během jedné návštěvy stihnout několik. Výhodou je, že vhodnost případné kombinace zákroků tak posoudí specialista, který právě posoudil klientův stav a vzal v úvahu jeho představy. Odpadá konkurenční boj; vybraný ústav si váží důvěry, kterou do něj klient vložil, a dává si pozor, aby ji nezklamal. Když to umožňuje konkrétní situace, dá se v relativně krátké době napravit mnoho z toho, co se opotřebovalo věkem nebo nebylo dáno při narození. A to tak, že se klient může cítit doslova jako nový. Důraz na přirozenost je ale nepsaným pravidlem; změna s nejvíce projevuje v dobrém pocitu a zvýšeném sebevědomí.

Nikdy není brzy

Jakkoliv jsme uvedli, že problémy mládí jsou ve srovnání s pokročilejšími banální, na klinikách si přijdou na své i mladší ročníky. Jednorázové napravení vzhledového problému – ať už domnělého, nebo skutečného – může být něco, co jim výrazně pomůže v dalších životních etapách.

Věříte, že krása a zdraví spolu souvisejí? Porovnáváte svůj vzhled s modelkami, herečkami nebo jinými celebritami? V jakém případě byste rozhodně využili služeb estetické kliniky?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98526 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20524 KB. | 23.05.2024 - 23:43:50