Vyšel nový turistický průvodce „Poznáváme Posázaví“


0 0 votes
Hodnocení článku

Pozvání k návštěvě památek, měst, zajímavých lokalit i jedinečných muzeí v okolí dolního toku řeky Sázavy až po její soutok s Vltavou, nabízí nový turistický průvodce „Poznáváme Posázaví“. Na 64 stranách přináší to nejlepší z regionu kolem řeky Sázavy a co by návštěvníci neměli minout. Brožurku plnou barevných fotografií doplňují QR kódy s odkazy na nová videa, která ještě více přibližují jednotlivé lokality v okolí řeky Sázavy. Brožurka vyšla v českém jazyce a čtenáři v ní najdou praktické informace i tipy na rodinné výlety. Část nákladů na její vydání pokryly dotace od Středočeského kraje a Ministerstva pro místní rozvoj, část zaplatili provozovatelé turistických cílů a obce. V novém průvodci jsou informace o turisticky zajímavých a dostupných místech dolního Posázaví. Kromě známých cílů – hradů, zámků, měst a obcí – představuje i řadu jedinečných zajímavostí, například Retroautomuzeum Strnadice, muzeum Svět Škodovek, benešovský zábavní park Kvantario, expozici týnecké kameniny v rekonstruovaném Městském muzeu v Netvořicích, „lesní kino“ na rozhledně Špulka, nové atrakce v Aquapalace Praha…

V nákladu 40 000 kusů ho vydala Posázaví o. p. s. a k dostání je zdarma v regionálních informačních centrech, v kanceláři Posázaví o. p. s. v Benešově a u partnerů. Průvodce Poznáváme Posázaví, stejně jako další propagační materiály a publikace, si lze prohlédnout a stáhnout na https://tourist.posazavi.com/cz/Publications.aspx?CategoryID=2.

Turistická oblast dolní Posázaví se rozkládá na území 134 obcí o celkové rozloze 1322,14 km². První turisté ji začali objevovat již na konci 19. století, kdy sem začali jezdit z Prahy první trampové. Zvýšený turistický ruch pak přišel s výstavbou legendární železniční trati Posázavský pacifik. O rozvoj Posázaví jako místa s vysokým turistickým potenciálem se stará Posázaví o. p. s., která 14. června 2022 získala od CzechTourismu certifikát Kategorizace organizací destinačního managementu v kategorii Oblastní organizace destinačního managementu. Certifikát je platný jeden rok.

 

Zdroj a foto: PR Posázaví o. p. s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31120 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20496 KB. | 23.05.2024 - 23:36:36