Na  „Audienci u císaře Karla I.“ pojede vlak tažený parní lokomotivou


0 0 votes
Hodnocení článku

Národní technické muzeum pořádá v sobotu 29. 4. 2023 slavnostní jízdu rekonstruované vlakové soupravy tažené parní lokomotivou na akci „Audience u císaře Karla I.“, která se koná v Brandýse na Labem. Součástí vozové soupravy bude i salónní vůz Františka Ferdinanda d’Este z roku 1909. Vlak potáhne Parní lokomotiva 434.2186 z lokomotivniho depa ČD Praha-Vršovice, která slouží na československé železnici už přes sto let. Soupravu vlaku tvoří typická i unikátní vozidla provozovaná na našich železnicích od konce 60. let prakticky až do druhé dekády 21. století.

Čas odjezdů:

Praha Masarykovo nádraží 8:39 (dostavte se o 15 minut dříve)

Brandýs nad Labem 15:20 (dostavte se o 15 minut dříve)

Pro zakoupení obou jízdenek (jízdenka + zpáteční jízdenka), využijte prosím tento odkaz.

„Audience u císaře Karla I.“ koná pravidelně od roku 2002 v Brandýse nad Labem je věnována především vzpomínce na posledního majitele brandýského zámku, posledního rakouského císaře, uherského krále a krále českého Karla I. z Domu Rakouského, který byl roku 2004 papežem Janem Pavlem II. blahoslaven a povýšen ke cti oltářů římskokatolické církve. Vedle svatého knížete Václava stal se král Karel I. druhým světcem mezi českými panovníky.

Místo konání: Brandýs nad Labem, Plantáž 402 – Zámek Brandýs nad Labem

Zahájení akce v 10:00 hod.

Audience u císaře Karla I. je akce živé historie na císařském a královském zámku v Brandýse nad Labem, rudolfínské renesanční památce, jedinečná událost oblíbená příznivci vojenské historie i milovníky krásy uniforem, odívání a romantiky z časů monarchie, včetně koní, kočárů a čas od času i historických letadel.

Více informací o akci ZDE.

 

 

Zdroj:

Národní technické muzeum

Foto:

Alotrium


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,39095 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20488 KB. | 24.05.2024 - 18:23:05