Císaře Karla I. přiveze na Audienci do Brandýsa nad Labem parní vlak


České dráhy vypraví v sobotu 4. května 2019 v 9:16 hod. na historickou akci v Brandýse nad Labem parní vlak tažený lokomotivou Šlechtična, která v loňském roce oslavila 70 let v provozu. Vlak vyjede z pražského smíchovského nádraží v 9:16 hod. a v Praze zastaví ještě na hlavním nádraží a na nádraží ve Vysočanech. Poté se vydá po původní turnovsko-kralupsko-pražské dráze do Neratovic a odsud po lokálce do Brandýsa nad Labem. V soupravě vlaku budou řazeny historické vozy – Rybáky a velkoprostorové Baiky. Parní vlak letos poveze také Ferdinandův salonní vůz, který přesně před 110 roky vyrobila slavná pražská továrna Ringhoffer. Vůz byl určen pro cestování následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Po vzniku republiky vůz sloužil i pro potřeby prezidenta Masaryka.

Historický vůz Ferdinand bude vystaven u rampy na nádraží v Brandýse nad Labem v časovém rozmezí 11.30 – 15.30 hod. Po obědě je pak připravena tradiční jízda z Brandýsa nad Labem přes Neratovice, a Všetaty do Mělníka a zpět. Parní vlak Karel I. se na svou zpáteční cestu do Prahy vydá z brandýského nádraží o půl páté odpoledne.

Audience u císaře Karla I. je od roku 2003 již tradiční, každoroční historickou akcí, při níž si město i zámek Brandýs nad Labem připomínají svoji slavnou minulost

Ceny jízdného ve vlaku Karel I.

  • Praha – Brandýs nad Labem, zpáteční = 300 Kč
  • Neratovice – Brandýs nad Labem, zpáteční = 140 Kč
  • Součástí jízdního dokladu je i místenka k sezení.

Děti 6 – 18 let, senioři 65+, ZTP a ZTP/P mají slevu 50 %.

Děti do 6 let cestují bezplatně, bez nároku na místo k sezení

Předprodej: Jízdní doklady se prodávají u všech pokladen ČD. Součástí jízdenky pro vlak Karel I. zakoupené v předprodeji je zajištění místa k sezení. Jízdenka pro vyhlídkovou jízdu do Mělníka a zpět se vydává bez místenky k sezení. Jízdní doklady lze zakoupit bez přirážky také u průvodčího ve vlaku, bez garance místa k sezení.

Program Audience u císaře Karla I. 

11:00 hod. – Nádraží Brandýs nad Labem: Příjezd Karla I. a průvod vojenských historických jednotek k zámku Brandýs nad Labem 12:00 hod. – Rudolfinská zahrada – zámek Brandýs nad Labem: Slavnostní nástup vojenských historických jednotek 13:00 hod. – Kostel Obrácení sv. Pavla, Brandýs nad Labem: Audienční Mše svatá u relikvie bl. císaře a krále Karla I. 14:00 hod. – Zahrada zámku, Brandýs nad Labem: 14:00 – Zahradní slavnost, 14:00 – Procházka císařských a královských Výsostí zahradou, 15:00 – Sokolnictví – vznešené umění lovu, 17:00 – Manévry císařského vojska 16:00 hod. – Nádvoří zámku Brandýs nad Labem: promenádní koncert

Více informací o akci na http://brandysko.cz/audience-u-cisare-karla-i-2019/a-5835


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 4,38788 s | počet dotazů: 199 | paměť: 28601 KB. | 03.03.2024 - 00:26:45