V Praze vyjedou na trať mikulášské parní vlaky a Čertohráček


0 0 votes
Hodnocení článku

Na první prosincový víkend připravily České dráhy ve spolupráci s organizací ROPID a dalšími partnery tradiční mikulášské jízdy parními vlaky. Centrem dění se stane nádraží Praha-Smíchov, odkud několikrát během soboty a neděle vyrazí historický vlak v čele s parní lokomotivou 434.2186, zvanou „Čtyřkolák“, a také oblíbený vlak Cyklohráček, který se o tomto víkendu promění v „Čertohráček“. Historický vlak v čele s parní lokomotivou „Čtyřkolák“ bude oba dny vyjíždět z nádraží Praha-Smíchov. Na sobotu jsou připraveny okružní jízdy Prokopským údolím do Hostivice a zpět Pražským Semmeringem. Tradičně nejatraktivnější bude sobotní večerní jízda, jejímž vrcholem bude ohňostroj na nádraží v Hostivici. V neděli se parní vlak vydá na okružní jízdu Posázavím do Týnce nad Sázavou, kde bude připraven vánočně vyzdobený hrad. Zpět se vrátí přes Čerčany a Říčany.

Několik jízd nabídne o víkendu také Čertohráček. V sobotu zaveze cestující ze smíchovského nádraží do Říčan, Vraného nad Vltavou, či Roztok u Prahy. Poslední sobotní jízda, doveze cestující, stejně jako parní vlak, na ohňostroj v Hostivici. V neděli se pak Čertohráček vydá dvakrát z pražského hlavního nádraží po okružní trase přes Kralupy nad Vltavou a Kladno. Všemi vlaky bude procházet Mikuláš se svou družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro ty zlobivé bude mít čert připraveno uhlí z lokomotivy. V sobotu bude ve stanici Praha-Smíchov probíhat doprovodný program. Bude zde jezdit zahradní železnice, děti z DDM budou zpívat koledy a potkáte tu i slona Elfíka.

Jízdné v mikulášských vlacích

Pro parní vlak platí zvláštní jízdné s tzv. globální cenou. Dětem od 6 do 18 let, držitelům průkazů ZTP, ZTP/P a jejich průvodcům je určena zlevněná varianta jízdenek. Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji ve všech pokladnách a na e-shopu ČD.

sobota 3. prosince 2022

celý okruh Praha-Smíchov – Praha-Smíchov, základní 390 Kč / zlevněná 290 Kč

neděle 4. prosince 2022

celý okruh Praha-Smíchov – Praha-Smíchov, základní 490 Kč / zlevněná 390 Kč

Praha-Smíchov – Týnec nad Sázavou, základní 390 Kč / zlevněná 290 Kč

Týnec nad Sázavou – Praha-Smíchov, základní 290 Kč / zlevněná 190 Kč

 

Čertohráček

Platí standardní jízdné PID, ČD a One Ticket.

Prodej jízdenek je zajištěn u všech pokladních přepážek ČD a u průvodčího ve vlaku.

Jízdní řád  ZDE

 

Zdroj:

České dráhy

Foto

ŠJů, Wikimedia Commons


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,17261 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20473 KB. | 24.05.2024 - 02:23:53