Na Audienci v Brandýse nad Labem jede parní vlak


V rámci oslav Audience u císaře Karla I. v Brandýse nad Labem vypraví České dráhy z nádraží Praha-Braník v sobotu 25. dubna zvláštní vlak tažený parní lokomotivou vyrobenou v polovině 20. století. V soupravě budou zařazeny historické vozy tzv. Rybáky s dřevěnými lavicemi a bufetový vůz, kde si cestující mohou zakoupit drobné upomínkové předměty a občerstvení včetně lahodného piva Ferdinand.

Z nádraží Praha-Braník odjíždí parní vlak v 7.31 hod. a do Brandýsa nad Labem s ním přijedete v 9.30 hod. Po dozbrojení vodou a ošetření provede parní vlak vyhlídkovou jízdu do Mělníka a zpět (odj. z Brandýsa n. L. v 10.30 hod). Zpět do Prahy pojede parní vlak z Brandýsa n. L. v 16.30 hod.

Letošní Audience u císaře Karla I. se koná u příležitosti 100. výročí skonu Jeho císařské a královské Výsosti Ludvíka Salvátora, arcivévody rakouského a prince toskánského, vědce a cestovatele, majitele brandýského panství. Pro návštěvníky je připraven od 11 hodin v rudolfínské zahradě program, který slavnostní přehlídkou a průvodem historických jednotek. Odpoledne se v zámecké zahradě odehraje Bitva o Brandýs.

Více o programu na http://audience-brandys.cz/program-2011/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26492 s | počet dotazů: 189 | paměť: 20107 KB. | 16.06.2024 - 02:34:14