České dráhy vypravují mikulášské vlaky do Oslavan a do Valašských Klobouk


V sobotu 2. prosince vypraví České dráhy historický mikulášský vlak z brněnského hlavního nádraží, který pojede do Oslavan. Tam bude pro zájemce na zámku nachystaný program – pro děti jsou například připraveny čertovské úkoly. Z brněnského hlavního nádraží vyrazí historický vlak krátce ve 14:06 hod.. Za parní lokomotivou budou zařazeny historické vozy ze 40. a 50. let a uprostřed vlaku bude bufetový vůz, kde si můžete zakoupit kromě suvenýrů také teplé a studené nápoje.

Během cesty do Oslavan všechny děti obdrží obrázek s čertovským domečkem, do něhož budou sbírat razítka za plnění čertovských úkolů na oslavanském zámku. Ve stanici Oslavany bude vlak očekávat koňský povoz, který cestující z vlaku doprovodí na oslavanský zámek. Na zámku budou pro děti připraveny ve sklepení a na arkádách zámku čertovské úkoly. V určený čas, který bude uveden na místence vlaku, si u vchodu do pekel děti (s rodiči) vyzvedne čert, který je provede po úkolech. Vstup do pekel bude v: 15:30, 16:00, 16:30, 17:00 hod. – vždy cestující ze dvou vozů.

Na oslavanském zámku se bude konat tradiční jarmark s vánoční atmosférou, koledami, stromečky, zabíjačkou, kapry, medovinou a svařákem. V zámecké kapli je pak k prohlédnutí výstava betlémů. V 17:45 hodin se uskuteční losování o vánoční ceny a v 18:00 hodin přijede na zámek Mikuláš.

Zpáteční jízdenka pro dospělého přijde na 280 Kč, za dítě ve věku 6 až 15 let zaplatí účastníci 140 Kč, za dítě do 6 let 70 Kč. Jízdenky platí pouze ve spojení s bezplatnou místenkou (pro dvě děti do 6 let platí jedna místenka). Jízdenky s místenkami lze zakoupit v ČD centru Brno hl. n. na pokladní přepážce č. 1. Jízdní řád: http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-29755/

Parním vlakem na valašský mikulášský jarmek do Valašských Klobouk

V sobotu 2. prosince vyjede mikulášský parní vlak na tradiční valašský jarmek do Valašských Klobouk, který se letos koná už po 26. Na cestu do Valašských Klobouk mohou využít zájemci historický vlak tažený parní lokomotivou „Matěj“. V 8:25 odjíždí z Valašského Meziříčí a přes Jablůnku, Vsetín, Valašskou Polanku a Horní Lideč přijede do Valašských Klobouk v 9:56. Pokračuje pak přes Brumov do Bylnice a stejnou trasou se vrací zpět ve 12:35 s příjezdem do V. Klobouk ve 12:55.

V nostalgické soupravě pojede Mikuláš s čertem a andělem a dětem, jímž rodiče koupí kupon za 30 korun, budou rozdávat balíčky s nadílkou. Předvánoční atmosféru tak ocení hlavně rodiny s dětmi, ale i milovníci železniční historie.

V sobotu 2. prosince také České dráhy vypraví posilový vlak v úseku Horní Lideč – Valašské Klobouky a zpět pro odvoz návštěvníků na akci.

Cena jízdenky z Valašského Meziříčí (Jablůnky) do Bylnice a zpět přijde dospělého na 120 korun, dítě od 6 do 15 let 60 korun. Část trasy, například Vsetín (Valašská Polanka) – Bylnice, stojí 100 Kč za dospělého a 50 Kč za dítě. Za úsek Horní Lideč (Valašské Klobouky) – Bylnice zaplatí dospělí 50 Kč a děti 25 Kč. Jízdenky je vhodné koupit v předprodeji, ve vlaku bude pouze doprodej volných míst. Jízdenka je zároveň rezervací místa. Předprodej je ve stanicích Valašské Meziříčí, Vsetín a Horní Lideč a bude ukončen 1. 12. 2017 v 18:00 hod.

Zdroj: CD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,17533 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20206 KB. | 23.04.2024 - 22:19:28