V rámci Festivalu Open House Praha 2024 bude otevřen areál Branického pivovaru i loděnice TJ Tatran Praha


0 0 votes
Hodnocení článku

Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha letos proběhne v termínu od 13. do 19. května 2024. V týdnu od 13. května bude připraven doprovodný program a o víkendu zpřístupní festival zdarma 115 budov na celém území hlavního města. Na území městské části Praha 4 festival letos otevře několik budov. Nabídne prohlídku rozlehlého neorenesančního areálu Branického pivovaru. Pivo se v něm vařilo více než sto let, dokud nebyl provoz pivovaru v roce 2007 přesunut na Smíchov. Nového poslání se areál dočkal až v roce 2021, kdy se proměnil na Dům tanečního umění a od té doby nabízí zázemí nejrůznějším instituce spojené s tancem. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen zrekonstruované prostory, které dnes slouží jako taneční sály a učebny, ale i sklepení.

Tradičně jsou do programu zahrnuty tři administrativní budovy z areálu Brumlovka – budova B, Delta a Filadelfie, které nabídnou nezapomenutelné výhledy na Prahu ze svých střešních teras.

V podolském přístavu se návštěvníkům otevře plovoucí loděnice TJ Tatran Praha, která byla vybudována na invazivním člunu německé armády z 2. světové války. Po válce byl tento opuštěný člun využíván pro provozování lázní a plovárny a po smrti majitele jej odkoupil Český klub výletních člunů, předchůdce dnešní TJ Tatran Praha. V rámci festivalu bude možné prohlédnout si nejen celé plavidlo, ale i sousední historickou loděnici Českého Yacht Klubu, unikátní dřevěnou secesní stavbu, která zde stojí již více než 100 let a dodnes plně slouží svému účelu.

Veřejnosti bude také  zpřístupněn areál Vršovické vodárny, jehož autorem je významný český architekt Jan Kotěra. V průběhu víkendu budou moci odvážlivci, kteří se nebojí výšek ani uzavřených prostor navštívit podzemní vodojem, nebo vystoupat do vodárenské věže.

V letošním programu nechybí ani někdejší Palác kultury, dnešní Kongresové centrum Praha, kde se veřejnosti otevřou honosné interiéry se zasedacími sály a uměleckými díly.

Bude také otevřena reprezentativní budova Nuselské radnice z roku 1909. Nuselskému magistrátu tato budova sloužila do roku 1922 a dnes je využívána jako reprezentační objekt Prahy 4. Festivalovým návštěvníkům bude zpřístupněna obřadní síň a společenský sál.

Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace. Budovy jsou otevřeny většinou od 10 do 18 hodin, ale existují výjimky.

 

Zdroj a foto:

Praha 4


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,24779 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20291 KB. | 23.06.2024 - 23:39:05