V centru Plzně se bude platit parkovné prostřednictvím aplikace ParkSimply Plzeň


Systém bude spuštěn od pondělí 29. června 2020 v parkovací zóně A, která se nachází v historickém centru v okolí náměstí Republiky, obsahuje zhruba 330 parkovacích míst a řidiči v ní mají k dispozici pro platbu na dvě desítky parkovacích automatů. Dle statistik se v této lokalitě zdrží většina z nich maximálně hodinu. Nový systém umožní platit přes aplikaci v mobilu, nebo i nadále pomocí parkovacího automatu, do něhož bude nutné zadat registrační značku vozu.

Změnu zaznamenají všichni řidiči, a nejen ti, kteří budou aplikaci využívat. Na parkovacích automatech v zóně A již přibyla klávesnice, na níž bude nově nutné zadat registrační značku vozidla. Poté úhrada za parkování proběhne už standardně, hotově nebo platební kartou, včetně volitelného obdržení parkovacího lístku. Na parkovacích automatech lidé najdou návod k úhradě pomocí nového systému, pokud by měli jakékoliv dotazy, mohou zavolat na číslo uvedené v informačním textu.

Nový systém je řešen dodavatelsky, je již ozkoušen, úspěšně funguje v dalších městech( Pardubice, Praha, Brno, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Letohrad, Moravské Budějovice, Uherský Brod, Ústí nad Labem, Vsetín). Jeho pořízení vyšlo město Plzeň na 570 tisíc korun bez DPH. Plzeň chce pilotní provoz v zóně A vyhodnotit do několika měsíců. Pokud se ukáže jako efektivní a přínosný, mohl by se postupně rozšířit i do ostatních parkovacích zón ve městě.

Zdroj: Plzeň


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25871 s | počet dotazů: 193 | paměť: 20035 KB. | 16.07.2024 - 02:07:29