Od pondělí 25. května bude zpoplatněno parkování v Mladé Boleslavi


Od tohoto data znovu začíná platit povinnost placení na automatech, mobilními aplikacemi, obnovena je i platnost modrých zón a zpoplatnění v parkovacích domech. Jde o další krok, který navazuje na spuštění MHD a také plánovaný návrat sdílených kol. Ceny parkovného se nezměnily. Ty jsou od 1.11.2019 sjednocené na celém území Mladé Boleslavi. Na všech městských parkovištích je prvních 15 minut parkování zdarma. Všechna městská parkoviště jsou osazena novými parkovacími automaty, podle jejich barvy pak lidé poznají, zda se nacházejí v zóně krátkodobého, střednědobého nebo dlouhodobého parkování. Do všech automatů musí řidič zadat registrační značku svého auta a uhradit příslušný poplatek.

V zónách krátkodobého parkování (oranžová zóna) je tedy již zmíněných 15 minut zdarma, půl hodiny stojí 5 korun, hodina 10 korun a každá další hodina 20 korun. Platí se zde od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin. Oranžová zóna je například parkoviště u magistrátu, Železná ulice, Komenského náměstí, Staroměstské náměstí nebo náměstí na Kozině.

Střednědobé parkování (zelená zóna) opět nabízí prvních 15 minut zdarma, aby si člověk mohl vyřídit potřebné záležitosti a odjet bez nutnosti registrovat značku. Další ceny jsou stejné jako u krátkodobého parkování, rozdíl je pouze v tom, že zde řidiči zaplatí za parkování také v sobotu od 8 do 14 hodin. Zelená zóna je například na náměstí Republiky podél obchodů a soudu, nebo v Havlíčkově ulici před odborem dopravy a silničního hospodářství.

Co se týká dlouhodobého parkování (žlutá zóna), i zde je 15 minut zdarma, poté člověk zaplatí 30 korun za celodenní parkování. To je například v Koněvově ulici za viaduktem, u základní školy na Komenského náměstí nebo za zimním stadionem. I tady se platí od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, s výjimkou parkoviště u zimního stadionu, kde je placené stání pouze do 16 hodin, poté je zde možné parkovat bezplatně.

Parkovné může člověk pohodlně zaplatit pomocí mobilní aplikace Mladá Boleslav v mobilu (ke stažení je zdarma) a také ho v případě potřeby odkudkoliv elektronicky prodloužit. K prodloužení parkovného mohou řidiči využít také kterýkoliv automat ze stejné zóny, v níž mají zaparkovaný vůz.

Kontrolu parkovného provádí spolu s městskou policií i operátor městského parkovacího systému, společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, která má k tomuto účelu speciálně vybavený vůz. Monitorovací zařízení při průjezdu konkrétní lokalitou snímá registrační značky a vyhodnocuje, zda má auto zaplacené parkování nebo registrované platné oprávnění.

Majitelé parkovacích oprávnění do lokálních zón, která platila do 30. dubna, mohou být v klidu, byla jim automaticky prodloužena do 30. června.

Zdroj: MB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05128 s | počet dotazů: 187 | paměť: 20149 KB. | 23.06.2024 - 23:29:07