Klaudiánova nemocnice otevřela nový parkovací dům


0 0 votes
Hodnocení článku

Od začátku října mohou návštěvníci Oblastní nemocnice Mladá Boleslav (Klaudiánova nemocnice) využívat nový parkovací dům. Výstavba tohoto domu trvala méně než rok. Vstup do nemocnice z parkovacího domu je z 2. patra (i z výtahu). Tudy se veřejnost dostane do hlavní spojovací chodby nemocnice. Zatímco původní parkoviště nabízelo pouze 150 parkovacích míst, nový sedmipatrový parkovací dům jich má 640. Nachází se poblíž křižovatky ulic Palackého a Laurinova a vjezd je oproti původnímu vjezdu do areálu posunut směrem ke křižovatce Laurinovy a Palackého ulice. Palackého se navíc stala u parkovacího domu částečně pěší zónou, aby tudy auta nemohla projíždět a okolí parkovacího domu tak bylo bezpečnější. Směrem od ulice Boženy Němcové k Husově ulici je Palackého jednosměrná. Po dokončení stavby se celkově změnilo celé okolí původního parkoviště. Jsou tu nové chodníky, přibyla zeleň, upraveny byly také komunikace dělícími ostrůvky pro bezpečnější přecházení chodců. Provozovatelem nového parkovacího domu u nemocnice jsou Městské parkovací domy Mladá Boleslav, která je v majetku města. Tato společnost tak provoz nemocničního parkovacího domu efektivně naváže na parkovací systém v centru města.

Od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin zde lidé zaplatí za první hodinu parkování 10 korun, každá další započatá hodina stojí 20 korun. Po 16. hodině ve všední dny mohou lidé nechat vozidla zaparkovaná až do 6:00 hodin následujícího dne za 10 Kč. V sobotu, v neděli a ve státní svátky zaplatí řidiči paušál 10 korun za jeden vjezd nebo jednu provozní dobu, která trvá od 6:00 do 5:59 hodin dalšího dne. Dárci krve a krevní plazmy budou mít během odběru parkování zcela zdarma. Nadále také platí, že pokud lidé nakoupí v nemocniční lékárně nad 100 korun, za parkování v našem parkovacím domě platit nebudou. Pacienti dialýzy a nukleární medicíny budou nadále využívat parkovací plochy přímo u pavilonu těchto oddělení. Kompletní provozní řád a ceník najdou zájemci na webu nemocnice v rubrice Pro pacienty a veřejnost – záložka Parkování.

Náklady na stavební práce byly vyčísleny na 190 milionu korun bez DPH, a to včetně potřebného vybavení technologiemi, areálových komunikací, parteru a protihlukových opatření. Za úvěr, který si na stavbu parkovacího domu nemocnice vzala, ručil Středočeský kraj (z 80 %) a město Mladá Boleslav (z 20 %).

Zdroj: KN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15756 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20218 KB. | 23.06.2024 - 22:43:33