Rekonstrukce Velkého náměstí by mělo zahrnout i podzemní parkoviště


0 0 votes
Hodnocení článku

Revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové by měla začít opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II.. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie. V polovině října provede specializovaná firma tři průzkumné vrty, z nichž dva budou hluboké 25 metrů, ten třetí v Komenského ulici pak osm metrů. Jejich umístění vytipovali zpracovatelé studie podzemního parkoviště spolu s archeology Muzea východních Čech. Výsledky těchto sond určí další postup u prověřované varianty výstavby podzemního parkoviště. Průzkumné práce si vyžádají menší dopravní omezení na Velkém náměstí, parkovací místa by však technika geologů omezit neměla.

Předchozí průzkumy a rešerše zkoumaly podloží do hloubky zhruba osmi metrů pod povrchem náměstí, nové vrty by měly dosáhnout až třikrát větší hloubky. „Geologové se tak dostanou dokonce několik metrů pod plánovaný spojovací tunel z Komenského ulice a spodní podlaží zamýšleného parkovacího domu. Tato hloubka je důležitá pro upřesnění možností založení případné stavby. Především se ale poměrně přesně dozvíme, jak je tvořené geologického souvrství pod náměstím a mocnost jednotlivých vrstev,“ vysvětluje primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Sondy současně napomohou archeologům ověřit předpokládanou hloubku archeologické vrstvy, která se nyní pohybuje přibližně do 1,8 metru.

Tým architektů z ARN STUDIA, kteří jsou autory revize studie rekonstrukce Velkého náměstí, navrhuje postupovat po etapách. „Investiční úsek dostal od rady města za úkol připravovat opravy míst, která k náměstí přiléhají. Je potřeba využít doby, kdy se prověřuje možnost podzemního parkoviště a současně poměrně nejistého termínu a výsledku v otázce územního rozhodnutí rekonstrukce náměstí, které řeší stavební úřad v Hořicích. Proto chceme co nejdříve začít s opravami podloubí, kde by měla být provedena výměna dlažby a oprava kamenných prvků,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Na opravy podloubí by měla navázat další etapa, v rámci které dojde k rekonstrukci ulice V Kopečku včetně Svatojánského náměstí a napojení do ulic Zieglerova a Tomkova.

Zdroj: HK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,36492 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20541 KB. | 24.05.2024 - 10:52:41