Vedle stanice metra Prosek se staví nový parkovací dům


Pozemek u obchodního centra Billa vedle stanice Prosek se proměnil ve staveniště  Od 15. května do února 2019 se zde staví nový parkovací objekt, který by měl pomoci řešit problémy s parkováním nejen zákazníkům Billy, ale také umožnit parkování pro rezidenty. Stavba je umístěna mezi ulicemi Vysočanská, Prosecká, Jablonecká a parkem Přátelství na nezastavěné ploše stávajícího parkoviště. Objekt  o rozměrech 92,5 x 33,5 metrů nebude zastřešen.  Protože bude těsně přiléhat k prodejně Billa, která je součástí obchodního centra, vznikne v něm i koridor pro pěší. Do druhého nadzemního podlaží bude vjezd po rampě při východním rohu objektu.

Nový parkovací dům by měl kopírovat nabídnout přibližně 378 nových míst pro parkování. Jelikož se však pravděpodobně bude jednat o frekventované parkoviště, které nebudou využívat jen rezidenti, plánuje radnice využití parkoviště zpoplatnit. Zároveň s otevřením parkovacího domu počítá radnice  s částečnou úpravou Jablonecké ulice tak, aby tu auta mohla lépe parkovat.

Aby rezidenti Prahy 9 nebyli v případě parkování znevýhodněni oproti krátkodobému stáním mimopražských řidičů, usiluje Praha 9 i nadále o přechod na systém zón placeného stání (ZPS). S magistrátem se však doposud nepohodla na požadavcích. Vedení radnice má zájem o jednotný systém ZPS v podobě fialové zóny s cenovou sazbou 20 Kč za první dvě hodiny stání a 30 Kč za každou další započatou.

Po dobu výstavby parkovacího domu mohou zákazníci Billy parkovat jen na parkovací ploše umístěné podél Prosecké ulice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06402 s | počet dotazů: 192 | paměť: 20026 KB. | 16.07.2024 - 05:41:38