V Třebíči začala stavba parkovacího domu u nemocnice


0 0 votes
Hodnocení článku

Kraj Vysočina tento týden předal zhotoviteli staveniště budoucího parkovacího domu pro Nemocnici Třebíč. Samotné výstavbě bude předcházet plánovaná demolice objektu bývalého obchodu s potravinami, následovat bude série zemních prací a výstavba základů budovy. Ještě do začátku zimy chce dodavatel stihnout také přeložku teplovodních sítí. „Stavba parkovacího domu pro krajskou nemocnici bude trvat 20 měsíců. Zájem o zakázku mělo celkem 14 společností. Realizaci nakonec ve veřejné soutěži získala společnost PORR a. s. Kraj za novostavbu zaplatí 130 miliónů korun,“ sdělil radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek s tím, že 10 miliónů poskytne na stavbu město Třebíč.
Čtyřpodlažní objekt nabídne 216 parkovacích míst, 5 stání pro motocykly a 49 pro jízdní kola. „Projekt je připraven tak, aby mohla být v budoucnu podle potřeby dostavěna střecha, na kterou bude možné umístit další zdroj energie. Zatím budou fotovoltaické panely zavěšeny na stěnách objektu,“ popsal Karel Janoušek. Fotovoltaika přijde Kraj Vysočina na jeden milión korun s tím, že zhruba půlku nákladů kraj uhradí z evropské dotace v rámci Operačního programu Životního prostředí. Parkovací dům bude součástí nemocničního komplexu, vznikne na místě dočasného parkoviště, které se nacházelo v okrajové části areálu. Parkovací dům v blízkosti nemocnice bude prvním krytým stáním v Třebíči. Využívat ho budou moci nejen klienti nemocnice.
Projekt parkovacího domu byl od začátku vytvářen metodou BIM, jde o první stavbu budovy Kraje Vysočina, která je připravována a realizována kompletně touto metodou. Se zahájením výstavby dojde od října 2023 k redukci dostupných parkovacích míst v areálu Nemocnice Třebíč. Více informací o možnostech parkování naleznete na webu nemocnice www.nem-tr.cz.

 

Zdroj:

Kraj Vysočina


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22420 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20068 KB. | 25.06.2024 - 12:54:42