Parkovací systém v Turnově čekají změny


Od 1. června 2017 začne v Turnově platit nařízení, které zavádí změny týkající se parkování po celém městě. Zastupitelé města schválili obecné zúžení rozsahu doby, kdy platí zpoplatněné parkování na celém území města Turnova. Od června je vybírán poplatek na parkovištích od pondělí do pátku v rozmezí 7.00 až 16.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 11.00 hodin.

Od 1.června bude zařazeno parkoviště U raka do systému zpoplatněného parkování s cenou do 1 hodiny státní za 5 Kč a cenou 20 Kč za celý den. Stejný tarif byl také nově nastaven v ulici Nádražní a Studentské. Zpoplatnění Nádražní ulice je v úseku od Kudrnáčových hodin po prodejnu potravin Mlýn včetně vjezdu k terminálu u budovy Drahstavu. Zpoplatnění Nádražní ulice bude platné od fyzického umístění parkovacích automatů s usazením příslušných dopravních značek. S předpokládaným zahájením výběru parkovného se počítá po dokončení revitalizace sídliště U Nádraží.

Bezplatné parkování ve městě zůstává podél nádražní budovy a u terminálu, stejně jako v prostoru centrálního parkoviště Na Lukách a před Sportovním a rekreačním areálem v Maškově zahradě.

Zásadní změnou je také zlevnění parkovací karty z původních 12.000 Kč za rok na roční částku 3.000 Kč. Kromě změny ceny došlo také u parkovací karty k rozšíření její platnosti na tři vozidla. Čísla tří poznávacích značek budou uvedena na parkovací kartě, kterou vydává odbor dopravy Městského úřadu Turnov. Na kartu mají nárok občané s trvalým bydlištěm v Turnově, dále občané vlastnící nemovitost v Turnově a také všechny podnikající subjekty se sídlem či provozovnou v Turnově.  S výjimkou náměstí mohou majitelé platné parkovací karty parkovat na všech placených parkovištích v majetku města Turnova. Parkovací karta však nezaručuje přednostní právo na parkování.

Město Turnov se také připravuje na možnost placení parkování pomocí SMS zpráv. Tato forma placení bude možná až po uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem. Časová poloha této možnosti bude zveřejněna s dostatečným předstihem.

Zdroj: Turnov

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99411 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20324 KB. | 24.05.2024 - 19:05:08