V Plzni mohou řidiči užívat nové záchytné parkoviště a v následujícím roce musí počítat s rozšířením zón placeného stání


Nové parkoviště pro veřejnost bylo otevřeno ve středu 13. prosince u Centrálního autobusového nádraží v Kotkově ulici. Řidiči zde budou moci bez poplatku zaparkovat své vozidlo na neomezeně dlouhou dobu. Parkoviště má kapacitu 248 míst včetně vyhrazených stání pro invalidy. Je součástí bezplatného systému P+G (zaparkuj a jdi). Stavbu zhotovila společnost Stavmonta spol. s r.o. a náklady představovaly 4,7 milionu korun včetně DPH. Investorem bylo město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku města Plzně. Parkoviště je vybudováno na místě plochy, která původně sloužila pro odstavení autobusů  linek směřujících na Centrální autobusové nádraží.

Vybudování bezplatného parkoviště je podmínkou pro zpoplatnění dalších stání na veřejných komunikacích v centru Plzně. Město chystá na leden až únor 2018 vznik zóny placeného stání F v ulicích Kollárova, Poděbradova, Husova včetně příčných ulic, půjde zhruba o 290 míst. V průběhu roku by pak měly být do zóny placeného stání F  zahrnuty ulice Na Jíkalce, Rybářská, Charvátova a Krátká, půjde zhruba o 117 parkovacích míst.

Po roce 2019 by se pak měla uskutečnit rekonstrukce a rozšíření parkoviště na náměstí Emila Škody na záchytné parkoviště P+R (zaparkuj a jeď MHD) se 163 parkovacími místy. Jde o pilotní projekt placeného parkoviště, kde parkovné bude zahrnovat i jízdenku na MHD. Projektová příprava už byla zahájena.

Zdroj: Plzeň


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11135 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20150 KB. | 21.06.2024 - 13:26:08