BMW Group a Valeo navázaly spolupráci na vývoji další generace automatických parkovacích systémů


0 0 votes
Hodnocení článku

BMW Group a Valeo posouvají nově uzavřeným partnerstvím svoji vzájemnou dlouholetou spolupráci na další úroveň. Po oznámení rozsáhlé kooperace v oblasti pokročilých asistenčních systémů, senzorů a softwaru pro parkování a manévrování, určených pro chystanou novou generaci vozů BMW Neue Klasse1, oznámily BMW Group a Valeo spolupráci na společném vývoji plně automatizovaných parkovacích systémů až do úrovně 42. V lednu obě společnosti podepsaly dohodu o strategické spolupráci zaměřenou na společný vývoj nové generace technologií, které uživatelům přinesou zcela nové zkušenosti při parkování na soukromých pozemcích a parkovištích. Všechny funkce, od automatizovaného asistenta manévrování až po automatické parkování s autonomií úrovně 4, budou využívat technologie a senzory integrované ve vozidle. Společně budou vyvíjeny také služby využívající infrastrukturu, které umožní plně automatizované parkování a nabíjení  odpovídajícím způsobem vybavených veřejných parkovacích zařízeních a areálech. Software budoucích funkcí bude postaven na současných softwarových celcích, které byly poprvé uvedeny na trh v BMW iX v roce 2021. V další generaci bude tento systém rozšířen o výkonnější výpočetní platformu, hostující společně vyvinuté algoritmy.

Automated Valet Parking (AVP) nabízí řidičům a cestujícím plně automatizované parkování bez nutnosti obsluhy. V určené zóně řidič vystoupí z vozu a automobil sám automatizovaně převezme úkony, jako je vyhledání parkovacího místa, nezbytné manévry pro zaparkování a vyjetí a případně i následné dojetí zpět do výdejní zóny, kde si jej řidič opět převezme. Pro efektivní využití doby parkování lze aplikovat i další služby, jako je třeba plně automatické nabíjení nebo umytí vozu. Tyto služby přinášejí zákazníkům více komfortu a bezpečnosti při používání jejich vozů.

Podle návrhu připravované normy ISO budou automatizovaná parkovací řešení rozdělena do dvou hlavních kategorií, a to na systémy typu 1 a typu 2. U systému typu 1 budou potřebné technologie (včetně všech senzorů, výpočetních jednotek a algoritmů) integrovány ve vozidle, zatímco u systémů typu 2 bude používaná technika (včetně senzorů a systému řízení automatického parkování) instalována v příslušné infrastruktuře, např. v parkovacím zařízení, vozidlo tedy bude řízeno infrastrukturou. Partnerství se zaměřuje na oba dva typy AVP (typ 1 i typ 2). V nových generacích systémů pro automatizované parkování bude usilovat o co nejpokročilejší řešení až do úrovně 4, které bude odpovídat požadavkům trhu a zákazníků.

 

Zdroj a foto:

Valeo


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,29028 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20479 KB. | 29.05.2024 - 11:32:23