V Ostravě vybudují nové parkoviště park and ride


Pilotní projekt, který se bude postupně testovat na parkovišti v lokalitě Černý potok, počítá s tím, že se řidič na vjezdu přihlásí do systému kartou a nebude potřebovat žádný papírový parkovací lístek. Výhledově bude navíc možné používat pro zaplacení parkovného i aplikace v chytrých mobilních telefonech. Po následném vybudování informačního systému pro řidiče na území města Ostrava prostřednictvím informačních tabulí bude také k dispozici monitoring obsazenosti i vizualizace informace o obsazenosti před vjezdem na parkoviště.

Nové parkoviště, které bude fungovat v režimu park and ride( P+R), tedy zaparkuj a jeď, se začne stavět v červenci tohoto roku u tramvajové smyčky v Hlučínské ulici v lokalitě Černý potok v Přívoze. Řidiči přijíždějící do Ostravy z Hlučínska budou mít možnost odstavit auto na parkovišti a pohodlně pokračovat městskou hromadnou dopravou nebo na sdílených kolech. Parkoviště bude určeno především pro automobily lidí, kteří denně přijíždějí do Ostravy za zaměstnáním ve směru od Hlučínska nebo sjíždějí v této lokalitě z dálnice D1.

Vítězem veřejné zakázky na realizaci je společnost Jankostav. V řízení, do kterého se přihlásilo celkem šest firem, nabídla nejnižší cenu, 19,3 milionu korun bez DPH (23,3 milionu korun s DPH). Parkoviště bude hotovo do 22 týdnů od chvíle, kdy zhotovitel převezme stavbu. Po podpisu smlouvy se čeká na splnění dalších nezbytných formalit. Stavět se bude podle projektové dokumentace, kterou zpracovala společnost SHB.

O prázdninách se bude v lokalitě Černého potoka rekonstruovat tramvajová smyčka. Upravovat se bude poloha kolejí tak, aby bylo následně možné umístit ve vjezdu do smyčky novou příjezdovou komunikaci na parkoviště. Tramvajová nástupiště budou přeměněna na bezbariérová. Investorem stavby za 45 milionů korun je Dopravní podnik Ostrava, provádět ji bude společnost OHL ŽS. Po celou dobu výstavby parkoviště, od července do půlky prosince, bude lokalita průjezdná jedním pruhem. V červenci a srpnu nebudou tramvaje z důvodu rekonstrukce kolejí na smyčku zajíždět, přesměrovány budou na Hlavní nádraží a v místě je nahradí autobusy. Podrobnosti k organizaci dopravy město i DPO zveřejní s předstihem.

Zdroj: Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,00253 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20275 KB. | 18.07.2024 - 22:00:33