Informace o odjezdech linek v Ústeckém kraji mohou mít cestující ve svém  mobilu


0 0 votes
Hodnocení článku

Ve spolupráci s Datovým centrem Ústeckého kraje v nedávné době vznikly nové interaktivní tabule s aktuálními odjezdy všech linek DÚK. Odjezdové tabule jsou k dispozici na webu DÚK nebo po zadání odkazu: tabule.dopravauk.cz. Zde je možné si vybrat jakoukoli zastávku a systém nalezne všechny spoje, které z této zastávky v blízké době odjíždějí. Pomocí různých filtrů lze například upřesnit nástupiště pro odjezd, zobrazit dopravce nebo připočítat k odjezdu aktuální zpoždění spoje. Nově je u každé zastávky možné jednoduše vygenerovat QR kód, který funguje po načtení jako odkaz na odjezdovou tabuli konkrétní zastávky nebo nástupiště. „Tyto QR kódy budeme postupně doplňovat na jednotlivé zastávky k jízdním řádům a umožníme tak cestujícím rychle získat informace k aktuálním odjezdům,“ upřesnil radní pro dopravu Marek Hrabáč.

„Naší snahou je vytvářet otevřená a volně dostupná řešení, která budou zároveň snadno použitelná. Odjezdové tabule ve spojení s QR kódy jsou ukázkou takového řešení,“ řekl ředitel Datového centra Ústeckého kraje Tomáš Kejzlar.

Při kontrole odjezdu spoje je možné odjezdové tabule kombinovat s mapou polohy spoje na odkazu zde: provoz.dopravauk.cz. Na mapě je patrné, kde se aktuálně spoj nachází. Po kliknutí na konkrétní spoj je dále možné zjistit poslední zastávku, bezbariérovost, zpoždění a kontakt na Centrální dispečink DÚK (CED DÚK).

Odkaz na webové stránky ZDE

 

 

Zdroj:

Ústecký kraj

Ilustrační foto:

B.Borová, IZDoprava

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13549 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20258 KB. | 17.06.2024 - 11:49:41