Záložní autobusy Integrovaného dopravního systému pomohou i hasičům


Záložní autobusy Integrovaného dopravního systému (IDS) už nebudou do budoucna vyjíždět jen proto, aby nahradily výpadek ve veřejné dopravě. K situacím, které vyžadují evakuaci obyvatel, je budou moci přivolat i hasiči. Ti také podle dohody Jihomoravského kraje, koordinátora IDS společnosti KORDIS JMK a Hasičského záchranného sboru nově využijí i informační panely na zastávkách nebo kontaktování cestujících přes aplikaci Poseidon.

V pracovní dny jich je po celé jižní Moravě připraveno dvacet autobusů i s řidiči. O sobotách, nedělích a ve svátky potom deset. A na vyzvání dispečera nejpozději do pěti minut startují motor a vyráží. Záložní autobusy budou pro hasiče představovat významnou pomoc zejména v situacích, kdy je nutné evakuovat například domov seniorů, nebo při hromadných nehodách.

Na informačních panelech na zastávkách Integrovaného dopravního systému se mohou nově kromě informací o odjezdech zobrazit také zprávy o mimořádných událostech a krizových situacích. „Na základě rozhodnutí krizového štábu dokážeme informovat občany prostřednictvím 156 elektronických tabulí po celém Jihomoravském kraji. Dalších 59 dá k dispozici Dopravní podnik města Brna. Možná si vzpomenete na situaci, kdy byla kohoutková voda v jihomoravské metropoli pitná jen po převaření. V takové chvíli dokážeme zprávu velmi rychle rozšířit mezi veřejnost,“ komentoval ředitel společnosti KORDIS JMK Jiří Horský.

O novince se přitom cestující nemusí dočíst jen na informačních tabulích. KORDIS je dokáže zpravit o krizi například i prostřednictvím takzvaných virtuálních panelů v aplikaci Poseidon nebo svých internetových stránek.

Zdroj:JMK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11994 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20340 KB. | 25.05.2024 - 06:17:07