V Benešově budou instalovat další cyklostojany


Cykl
0 0 votes
Hodnocení článku

Nové stojany na kola město Benešov nainstaluje ke školám, k významným budovám a úřadům i do dalších frekventovaných míst. Město  ještě před začátkem školního roku 2023/2024 apelovalo na rodiče, ať zkusí děti do školy dopravovat i jinak než autem. Pokud jim to okolnosti dovolí, ať vyrazí pěšky nebo se projedou na kole či koloběžce. Místní obyvatelé však upozornili , že u některých škol i jinde po městě chybí stojany pro kola, a tak nemají kolo kde bezpečně zaparkovat. Pracovní skupina pro udržitelnou městskou mobilitu proto ve spolupráci s městským architektem Lubošem Klabíkem a místostarostou Jakubem Hostkem přidání nových stojanů iniciuje.

„Připravujeme nákup a rozmístění asi 30 ks stojanů na kola ke školám, budovám města nebo do blízkosti sportovišť. Půjde například o Piaristickou kolej, MUD, KD Karlov, radnici nebo poštu,“ vysvětluje Luboš Klabík, který všechny lokality vytipoval a zařadil mezi ně i stojany v těsné blízkosti mateřských a základních škol.

„Možnost bezpečně kolo odložit vnímám jako základ městské cyklistiky, navýšením počtu stojanů proto chceme Benešáky povzbudit, aby po Benešově jezdili na kole víc, než doposud,“ vysvětlil Jakub Hostek.

Design nových stojanů pro „nesdílená“ kola bude pravděpodobně korespondovat se stojanem u sportovní haly Bios – viz. foto

 

Zdroj a foto:

Město Benešov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11527 s | počet dotazů: 200 | paměť: 28679 KB. | 02.03.2024 - 03:21:29