Na cyklostezce Bečva je nová lávka


0 0 votes
Hodnocení článku

Provoz nové části cyklostezky Bečva byl zahájen ve čtvrtek 29. června, tedy těsně před letními prázdninami a hlavní cyklistickou sezónou. Jedná se o úsek mezi obcemi Černotín a Ústí. Úsek z Černotína do Ústí navazuje na už vybudované části cyklostezky, které Olomoucký kraj podpořil v minulých letech. Hejtmanství tím plní svoje programové prohlášení, ve kterém se zavázalo budovat nejen cyklostezky, ale i ostatní potřebné zázemí pro cyklisty.

„Cyklostezka Bečva je na koordinaci velmi náročný projekt, přesto se ho daří realizovat tak, aby na sebe jednotlivé etapy navazovaly. Olomoucký kraj do této části projektu investoval dvanáct a půl miliónu korun,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Příspěvek kraje byl sice významný, ale nikoli jediný. Na financování stavby se podílel také Státní fond dopravní infrastruktury, město Hranice, obce Černotín a Ústí ve spolupráci s Mikroregionem Hranicko.

Cyklostezka Bečva má pro Olomoucký kraj strategický význam. Už teď je několik desítek kilometrů dlouhá a nabízí pohodlnou a bezpečnou jízdu podhůřím Beskyd a okolím Bečvy. „Na tomto projektu je pěkně vidět, jak úspěšně kraj spolupracuje s dalšími institucemi a investory. Náročné bylo především založení stavby lávky a její uchycení. Lávka, po které cyklostezka vede, spojuje oba břehy Bečvy,“ zdůraznil Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Zdroj:

Olomoucký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,66816 s | počet dotazů: 215 | paměť: 20372 KB. | 19.07.2024 - 05:25:34