Město Konice má nově opravenou průtahovou komunikaci


0 0 votes
Hodnocení článku

Olomoucký kraj investoval více než sedmnáct miliónů do opravy silnice II/336 v Konici v ulici Zádvoří. Dalších 18 miliónů šlo z rozpočtu města například na nové chodníky, elektroinstalaci a osvětlení. Oprava cesty začala letos v září a řidiče do konce prosince čeká už jen lehké omezení v podobě jednosměrného provozu na komunikaci, řízený pomocí semaforů. Opravený úsek má šířku šest a půl metru a v obloucích je ještě širší. Vozovka má také nové odvodnění, což přispěje k větší bezpečnosti silničního provozu a zároveň to prodlouží životnost asfaltového povrchu. Kromě opravené cesty už lidem slouží i částečně opravené chodníky. Zbývá ještě dodělat některé doplňkové stavební práce, vše by ale mělo skončit letos v prosinci.

Olomoucký kraj investuje do oprav silnic každý rok stovky miliónů korun. Například v září hejtmanství zprovoznilo nově opravenou cestu mezi Lošticemi a Moravičany, aktuálně cestáři pracují na náročné rekonstrukci vozovky u Hanušovic

„Konicko je jedna z oblastí na území kraje, kde jsou silnice zejména třetí třídy ve velmi špatném stavu. Jsem rád, že se nám tyto komunikace daří opravovat a dnes jsme otevřeli další z nich. Uděláme vše proto, abychom příští rok v opravách dále navazovali,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu.

 

 

 

Zdroj a foto:

Olomoucký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98466 s | počet dotazů: 215 | paměť: 20364 KB. | 19.07.2024 - 03:19:08