Olomoucký kraj dokončil opravu silnice v Dlouhé Loučce


0 0 votes
Hodnocení článku

Více než tři kilometry opravené silnice II/449 mají k dispozici řidiči v Dlouhé Loučce. Rekonstrukce vozovky začala letos v létě a skončila na přelomu listopadu a prosince. Olomoucký kraj do ní investoval 21,6 miliónu korun. Silničáři nevyměnili jen samotný asfaltový koberec, ale také podloží cesty, opravili její odvodnění, přibyly vpusti pro odvod srážkové vody a nové je také dopravní značení. To všechno zajistí řidičům pohodlnější a bezpečnější jízdu. „Rekonstrukci průtahu obcí se podařilo stihnout v plánovém termínu navzdory rychlému nástupu zimy. Přeji řidičům, aby jim opravená cesta dlouho a dobře sloužila,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Obyvatelé Dlouhé Loučky jistě ocení, že se autobusové zastávky vrátily od pátku 1.12.2023 na své původní stanoviště a autobusové spoje mohou jezdit opět po své obvyklé  trase.

Nedaleko Dlouhé Loučky dokončuje kraj další investici, a to opravu silnice mezi Uničovem a Troubelicemi. K největším investičním akcím letošního roku, co se oprav silnic týče, patří rekonstrukce komunikace z Litovle do Unčovic. Tato akce vyšla na 114 miliónů korun. „Rekonstrukce silnic je pro Olomoucký kraj jedním z hlavních cílů. Stovky miliónů korun do nich hejtmanství investovalo letos a pokračovat v tom bude i příští rok,“ ujistil hejtman Suchánek.

Pro obyvatele Dlouhé Loučky je to dobrá zpráva. Autobusové zastávky se od pátku 1.12.2023 vrátily na své původní stanoviště a autobusové spoje mohou jezdit opět po své obvyklé  trase.

 

Zdroj a foto:

Olomoucký kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,58206 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20057 KB. | 25.06.2024 - 14:55:41