Preventivní vlak bezpečné železnice: Zvýšení povědomí o bezpečnosti na železnici u mládeže


Vlak
0 0 votes
Hodnocení článku

Do konce května navštíví Preventivní vlak bezpečné železnice celkem tři místa. Společný projekt Správy železnic a Českých drah vstupuje do patnácté sezony a speciální vlaková souprava postupně zavítá do Brna, České Třebové a Hradce Králové. Program je zaměřen zejména na žáky ve věku 12 až 18 let. Zítra odpoledne bude vůbec poprvé přístupný i pro veřejnost v brněnském Králově Poli.

Preventivní vlak bezpečné železnice je již od roku 2007 přítomen na českých a moravských nádražích. Je určený žákům vyšších tříd základních škol a studentům středních škol. Letos bude postupně navštívit stanice Brno-Královo Pole (16. až 18. května), Česká Třebová (22. až 23. května) a Hradec Králové hl. n. (24. až 25. května).

Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda říká, že stále existuje velký zájem mezi mladými lidmi a jejich učiteli o Preventivní vlak, a proto byl vypraven i v letošním roce. Často si mladí lidé ve své bezstarostnosti neuvědomují rizika, která na ně v prostředí železnice číhají, pokud nedodržují základní bezpečnostní pravidla. Všechno si však mohou prohlédnout přímo ve speciálním vlaku.

Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah, uvádí, že prevence je neustále probíhající proces a každoroční statistiky nehod jasně dokazují její důležitost. Mladí lidé jsou skupinou, která potřebuje zvláštní pozornost. Preventivní vlak přímo v prostředí železnice ukazuje mladým lidem nebezpečí a tragické následky, které mohou nastat. Letos je navíc poprvé přístupný i široké veřejnosti.

Žáci a studenti postupně projdou třemi stanovišti Preventivního vlaku. Na prvním stanovišti se promítá hraný dokument To nedáš!, který varuje před následky mimořádných událostí, ke kterým došlo v minulosti.

V konferenčním voze se školáci mohou ptát na různá témata, která souvisejí s bezpečností na železnici, jako jsou například základní pravidla chování na nástupišti a ve vlaku, nebezpečí na železničních přejezdech, význam signálů a mnoho dalšího. Odborníci následně zodpovídají jejich dotazy a snaží se jim vysvětlit důležitost bezpečného chování na železnici.

Preventivní vlak bezpečné železnice je velmi důležitý projekt, který pomáhá zvýšit povědomí o bezpečnosti na železnici u mladých lidí. Pokud si tito mladí lidé osvojí základní pravidla bezpečnosti, mohou předejít mnoha nebezpečným situacím a dokonce zachránit svůj život nebo životy ostatních.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,18416 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20363 KB. | 13.06.2024 - 02:19:24