Inteligentní kamerový systém na železničním přejezdu: Záznam přestupků a posílení bezpečnosti


Prejezd
5 1 vote
Hodnocení článku

V oblasti Vendryně u Třince je již jeden rok v provozu sofistikovaný kamerový systém na železničním přejezdu, který dokáže detekovat přestupky řidičů. Hlavním cílem je zaznamenávat situace, kdy řidiči vjíždějí na kolejnice v okamžiku, kdy je aktivní výstražná signalizace. Během celého minulého roku systém zaznamenal 280 přestupků, což vedlo k vyměření pokut ve výši téměř 700 tisíc korun. Nyní se testuje i v přejezdu ve Studénce a prověřuje se jeho instalace na dalších 33 místech.

Kamerový systém ve Vendryně byl spuštěn v průběhu loňského roku a do konce roku zaznamenal 280 případů, kdy řidiči překročili přejezd v době, kdy byla spuštěna výstražná signalizace v souvislosti s blížícím se vlakem. Městský úřad v Třinci následně vyměřil pokuty ve výši 682 tisíc korun na základě záznamů z kamer.

Dalším místem, kde se plánuje využít inteligentní kamerový systém, je čtyřkolejný přejezd ve stanici Studénka. V současné době probíhá zkušební provoz, a po úspěšném dokončení získá systém certifikaci od Ministerstva dopravy. Při řešení přestupků budou spolupracovat městské úřady ve Studénce a v Bílovci.

Správa železnic zaměřuje svou pozornost na bezpečnost na železničních přejezdech. Aktuálně zkoumá možnost instalace systému pro zaznamenávání přestupků na dalších 33 přejezdech, přičemž schválení musí získat od Policie ČR. Spolupráce s příslušnými obcemi je klíčová při vyřizování přestupkové agendy.

Správa železnic věnuje nemalé finanční prostředky na zvyšování bezpečnosti existujících železničních přejezdů. V loňském roce bylo modernizováno 124 přejezdů za částku téměř 2,2 miliardy korun. Pro letošní rok je plánována modernizace dalších sta přejezdů s očekávanými investicemi téměř 1,8 miliardy korun.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,63018 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20454 KB. | 18.07.2024 - 14:57:29