Pojištění odpovědnosti je pro řidiče z povolání zásadní


Poji01
0 0 votes
Hodnocení článku

Práce profesionálního řidiče bývá velmi zodpovědná a náročná. Dotyčný musí nejenže perfektně ovládat dané vozidlo, ale také se dobře orientovat v terénu, vyznat se v dopravních předpisech, a především si umět poradit (a zachovat chladnou hlavu) ve vypjatých situacích, ke kterým na silnicích i mimo ně dochází takřka neustále. Jinými slovy žádný med. A právě proto by si měli všichni zaměstnanci, jejichž každodenní rutinou je přeprava zboží a další úkoly související s řízením motorového vozidla, sjednat pojištění odpovědnosti.

Proč se pojistit?

Důvod je prostý – pojištění odpovědnosti zaměstnance představuje jedinou možnost, jak se vyhnout ze zákona povinné náhradě škody způsobené na majetku zaměstnavatele. O jak vysoké cifry se jedná?

Pokud se zaměstnavateli podaří dokázat, že zaměstnanec porušil pracovní povinnosti a během svěřených úkolů nebo v souvislosti s nimi způsobil škodu na majetku, může požadovat náhradu do výše 4,5násobku průměrného měsíčního výdělku.

Výše uvedené však nemusí platit vždy a za všech okolností. V případě úmyslného jednání či řízení pod vlivem (alkoholu nebo omamných látek) je odpovědnost za škodu neomezená. Limit neplatí ani u škody, která vznikne na základě dohody o hmotné odpovědnosti.

Jak vybrat vhodné pojištění?

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli je v portfoliích tuzemských pojišťoven zastoupeno poměrně často, ale podmínky jednotlivých produktů bývají značně odlišné. Mezi hlavní kritéria, která byste si měli při porovnávání nabídek pohlídat, patří zejména rozsah pojistné ochrany, výše spoluúčasti a (ne)omezená územní platnost.

Poj02

Solidně koncipované pojištění odpovědnosti najdete například u ERGO pojišťovny. Dokonce nabízí speciální tarif pro řidiče, kteří služební automobil používají i k soukromým účelům. Podrobnost najdete na webu ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,54884 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20529 KB. | 24.05.2024 - 18:17:29