Ostravské letiště má za sebou první polovinu charterové sezony


Letiste Ostrava cerven 2019

Od ledna do června letošního roku odbavilo letiště o 16% více cestujících, než ve stejném období loňského roku, a to i přes uzemnění letadel Boeing 737 Max, které omezilo cestování a redukovalo počty letů napříč celým světem. Na pozitivních číslech se projevilo množství faktorů, mezi nimi také dřívější zahájení sezony – už v únoru se začalo z Ostravy létat do egyptské  Hurghady a Marsa Alam. O měsíc dříve se mohli cestující dostat také do Řecka či Turecka. Nejčastěji cestující z ostravského letiště míří na řecké ostrovy, oblíbené je také Bulharsko, Egypt a Turecko.

Začátkem dubna došlo k s celosvětovému uzemnění letadel Boeing 737 MAX. Letecké společnosti byly nuceny redukovat počty letů, což se dotklo zejména regionálních letišť v ČR a v Evropě. Tuto komplikovanou situaci se letišti ve spolupráci s cestovními kancelářemi podařilo zvládnout a většina zrušených letů byla pokryta letadly jiných leteckých společností. 94% cestujících, kteří si pro svůj odlet zvolili ostravské letiště, na svou dovolenou odletěli, případně odletí.

Na klidném průběhu sezony se velkou měrou podílí také služby, které jsou cestujícím na letišti poskytovány. Již před začátkem sezony byly rekonstruovány prostory odletové haly s cílem rozšířit počet míst pro urychlení pasové kontroly. Rekonstrukcí prochází také příletová hala, kromě rozšířené kapacity bude poskytovat příjemnější zázemí pro cestující, čekající na pasovou kontrolu po příletu. Významným krokem pak bylo vybudování nového parkoviště přímo před železničním terminálem. To pojme téměř 500 aut, čímž se vyřešily problémy s nedostatkem parkovacích kapacit v předchozích letních sezónách. Parkoviště je navíc vybaveno stáním pro nabíjení elektromobilů.

Zdroj: OA


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99146 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20252 KB. | 18.04.2024 - 05:17:17