Oprava Lanového mostu na pražské Jižní spojce si vyžádá dopravní opatření .


0 0 votes
Hodnocení článku

TSK hl. města Prahy zahájila opravu Lanového mostu zhruba před měsícem přípravnými pracemi pod mostem.  Od pondělí 23. dubna začaly hlavní stavební práce a od tohoto data až do konce srpna 2012 je provoz v režimu dvou pruhů v každém směru, zároveň je zde snížena rychlost na 50 km/h. Rychlost vozidel v oblasti stavby na Jižní spojce se může výrazně zpomalit!!!!!

Stavba zahrnuje dva stavební objekty SO 201 a SO 202.. Oba objekty budou provedeny současně a jsou provázány jak technickým provedením, tak společnými dopravními opatřeními.

SO 201: Bude provedena výměna všech ložisek na mostě s výjimkou čtveřice pevných ložisek na pilíři, kde je pylon mostu. Všechna ložiska na mostě jsou hrncová. Ložiska na opěrách a jednom pilíři jsou řešena pro přenesení tahových reakcí s horním kotvením. Výměna ložisek bude prováděna při částečně zachovaném provozu na mostě. Práce spočívají zejména  v nadzdvižení mostu, vyjmutí původní ložiska včetně vybourání trnů, provedení nového podložiskového bloku, dodání a osazení nového ložiska, jeho aktivaci a uvolnění nadzdvižení mostu. U ložisek kotvených na tahovou reakci navíc výměnu konstrukce pro přenesení tahových sil.

SO 202:Na obou opěrách bude doplněno uložení na další dvě ložiska pro omezení deformací koncového průřezu mostu od kroucení. Pro tuto úpravu je nutno most opatřit novým koncovým příčníkem a provést rozšíření stávajících opěr.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21012 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20342 KB. | 25.07.2024 - 01:35:00