Lanový most na Jižní spojce v Praze bude uzavřený


Na dva víkendy k tomu dojde z důvodů diagnostiky, kterou bude provádět společnost INSET s. r. o.. Výsledky diagnostiky určí další postup při běžné údržbě a budou také podkladem pro možnou rekonstrukci mostu. Už od úterý 2. července letošního roku projíždějí řidiči po mostě pouze dvěma jízdními pruhy. Nyní bude z důvodu komplexních zatěžovacích zkoušek uzavřen celý most.  Ve dnech  20. až 21. července a 3. až 4. srpna od sobotních 11.30 do neděle 14.00 hodin bude most uzavřen kvůli statickým a dynamickým zatěžovacím zkouškám. Celá akce je  koordinována s Policií ČR i Sdružením automobilových dopravců tak, aby se předešlo dopravnímu kolapsu.

Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Švehlova a Průmyslová. S ohledem na míru předpokládaných komplikací by si řidiči měli najít i jiné objízdné trasy a inkriminovanému úseku se úplně vyhnout.

Veškerá dopravní omezení na mostě skončí v pátek 16. srpna.

Dodavatelem diagnostických prací je společnost INSET s. r. o. Diagnostika je zaměřena hlavně na předpínací kabely nosné konstrukce a napětí v betonových vzpěrách. Na most se proto nainstalují snímače vibrací, náklonů či magnetoelasticity a tenzometry k pozorování trhlin ve vzpěrách a táhlech.

Výsledky diagnostiky lanového mostu budou známy v únoru 2020.

 

Investorem prací je TSK hl. města Prahy

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Jak jsou silničáři Zlínského kraje připraveni na zimu?

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,99018 s | počet dotazů: 223 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 20:14:25