Na ostravském letišti bude jistit bezpečnost nový PANTHER.


n201004291817 Panther1
0 0 votes
Hodnocení článku

V rámci projektu dotovaného z Evropských fondů byla na Letiště  Leoše Janáčka dodána technika pro vybavení hasičské záchranné služby. Mezi nová vozidla patří i hasičský speciál Panther ARFF CA5. FOTO v článku.

Projekt “ Stroje a zařízení“ byl zahájen v říjnu 2007 a v jeho rámci bylo pořízeno zařízení a stroje  za téměř 87 milionů korun.

Pro posílení ostrahu letiště byly pořízeny průchozí detektory kovů, závorové systémy, vozidlo pro ostrahu letiště, detektory stopových prvků, výcvikový software operátorů bezpečnostní kontroly a dvě rentgenová zařízení pro odbavování kabinových zavazadel cestujících.

Pro posílení hasičské záchranné služby  byla zakoupena specializovaná vozidla. Mezi nejnákladnější patří speciální zařízení pro vyprošťování letadel s pořizovací cenou 11,3 milionů korun bez DPH. Toto zařízení pomáhá při havarijních situacích, kdy letadlo sjede z dráhy a uvízne mimo zpevněnou plochu. Součástí vybavení vozidla jsou například nafukovací vaky, podkladové vyprošťovací rohože a sada zdvihacích popruhů pro jakýkoliv typ letadla.

Nejdražší novinkou vybavení hasičů je zásahový hasící automobil Panther ARFF CA5. Rozměrné vozidlo má kabinu pro posádku 4 hasičů a speciální cisternovou nástavbu s vysoce výkonným čerpadlem a nádrže pro vodu, pěnu i prášek.

Pnather

 Cisternová nástavba je umístěna na třínápravovém podvozku s trvalým pohonem  všech kol. Vozidlo má délku 11.600 mm, šířku 3.000 mm, výšku 3.800 mm. Pořizovací cena takového zařízení je 26,5 milionů korun. Vozidlo srovnatelných parametrů je v ČR pouze na letišti v pražské Ruzyni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,40046 s | počet dotazů: 197 | paměť: 24351 KB. | 13.07.2024 - 08:44:50