Na Barrandovském mostu v Praze proběhnou zatěžkávací zkoušky


0 0 votes
Hodnocení článku

Po ukončení hlavních stavebních prací II. etapy rekonstrukce a před uvedením Barrandovského mostu do plného provozu proběhnou zatěžkávací zkoušky. Ty proběhnou ve dvou nočních uzávěrách, a to od 30. srpna do 1. září, vždy mezi 21:00 a 5:00. Při nich bude nutné kompletně uzavřít jižní část mostu se všemi rampami (barrandovská, strakonická, modřanská). Doprava bude ze Smíchova směrem na Jižní spojku vedena pouze jedním provizorním jízdním pruhem, převedeným na severní část mostu. Ve směru z Jižní spojky na Smíchov zůstane doprava vedena třemi jízdními pruhy.

Během statické zatěžovací zkoušky najede na most až šest plně naložených nákladních vozidel, každé o hmotnosti 48 tun, která budou umísťována postupně v různých sestavách v jednotlivých polích mostu. V době úplné uzavírky proběhne také montáž dvou portálů dopravního značení, při kterém musí být most rovněž uzavřen.

Po dobu zkoušek bude doprava vedena po objízdných trasách:

  • za uzavřenou rampu K Barrandovu zůstávají stejné, tedy po Pražském okruhu – D0,
  • za uzavřenou nájezdovou rampu ze Strakonické ulice bude vedena po Strakonické ulici ve směru do centra k vratné rampě Lihovar a odtud zpět na Barrandovský most,
  • za uzavřenou výjezdovou rampu na Modřanskou ulici (sjízdná rampa) bude vedena z Barrandovského mostu po Jižní spojce ve směru na Chodov, sjezdem do Sulické ulice, ulicí v Podzámčí a dále na Jižní spojku ve směru na Barrandovský most. Následně bude vedena výjezdovou větví do Modřanské ulice.

 

 

 

Zdroj a vizualizace:

Technická správa komunikací hlavního města Prahy

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,00940 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20507 KB. | 17.05.2024 - 17:49:26