Nové nádraží v Moravském Berounu


Moravsky Beroun nadrazi
3 2 votes
Hodnocení článku

Moravský Beroun je moravské město ležící severovýchodně od Šternberka, které je významným turistickým střediskem Nízkého Jeseníku. Město má také bohatou hornickou historii a od 16. století mělo horní právo.

Nyní se město může pyšnit novou nádražní budovou, která prošla celkovou rekonstrukcí za 43,4 milionu korun. Práce na nádraží prováděla společnost Hroší stavby Morava a zahrnovala odstranění části objektu a komplexní obnovu všech prostor.

Původní budova byla dlouhodobě v neutěšeném stavu a svým rozsahem nevyužitelná. Proto došlo k jejímu zmenšení, centrální část pak prošla rekonstrukcí. Uvolněný prostor se využil pro nová stání pro auta a kola. Proměněné nádraží má novou střechu, fasádu, vyměněná okna a dveře a také novou čekárnu.

Rekonstrukce nádražní budovy je součástí projektu “Modernizace železniční stanice Moravský Beroun”, který je navržen ke spolufinancování Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (RRF). Cílem projektu je zvýšit bezpečnost, pohodlí a atraktivitu železniční dopravy na trati Olomouc – Opava.

Moravský Beroun se tak stane moderním dopravním uzlem, který bude sloužit nejen místním obyvatelům, ale i turistům cestujícím do Nízkého Jeseníku.


Foto: Palickap / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Zdroje:

  • Správa železnic
  • wikipedia.org

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16797 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20535 KB. | 23.05.2024 - 22:13:51