Modernizovaný přístav ve Veselí nad Moravou nabízí nové servisní centrum pro lodě


189633981 3971839582936656 4443660930732130691 n
0 0 votes
Hodnocení článku

Od soboty 29.května je otevřen modernizovaný rekreační přístav Veselí nad Moravou na Baťově kanále. Po roce a půl stavebních prací může ve veřejném přístavu zakotvit trojnásobek lodí, mají k dispozici bezpečné a ekologické odčerpávání odpadních vod a poprvé na Baťově kanále také tankování pohonných hmot. Město zároveň nově upravilo okolí přístavu. Rekreační přístav ve Veselí nad Moravou se začal modernizovat v lednu 2020. Rozšířen byl přístavní bazén, západní část tvoří nové betonové molo s můstky pro přistání dvou velkých osobních lodí, ve východní části je plovoucí molo ocelové konstrukce s dřevěnou pochozí plochou, uložené na betonových plovácích. Celkově je v přístavu prostor pro pohodlné bezpečné vyvázání 33 malých plavidel, kdy každé má k dispozici břehové připojení na elektrickou energii a pitnou vodu. Případné povodně všechny lodě bezpečně přečkají u plovoucího mola, které je vedené ocelovými troubami (tzv. dalbami) až do úrovně hladiny nejvyšší povodně.

„Ředitelství vodních cest klade velký důraz na ekologii, a proto bych chtěl vyzdvihnout, že v přístavu je nyní servisní centrum pro lodě, které se zde nejen zbaví odpadů, ale také bezpečně natankují pohonné hmoty, poprvé na Baťově kanále bezúkapovou pistolí z čerpací stanice na břehu, nikoliv pomocí kanystru jako doposud“, říká Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR. V loňském roce během stavebních prací, kdy byla jen omezeně přístupná jen třetina přístavu, do přístavu během dne připlulo 1000 lodí a 900 dalších zde přenocovalo.

Stavbu realizovala společnost firem IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s. a LABSKÁ, strojní a stavební společnost s.r.o. Celkové investiční náklady včetně projektových dokumentací a souvisejících staveb ve výši 97 mil. Kč bez DPH financuje Státní fond dopravní infrastruktury.

Více informací o provozu přístavu najdou zájemci na http://www.ww.rvccr.cz/pristavy-a-sluzby/pristav-veseli-nad-moravou

Správce Baťova kanálu, Povodí Moravy, s. p., dokončuje ještě několik akcí, které zvýší komfort i bezpečnost plavby na Baťově kanálu. Kromě oprav opevnění v uceleném úseku Veselí – Vnorovy plynule probíhají práce na novém přístavišti Kunovský les. Společně s tím Povodí Moravy připravuje rozsáhlou modernizaci rejd plavebních komor a stavbu nového přístavu Napajedla, který se stane  největším přístavem na celém Baťově kanálu a výrazně navýší kapacitu pro krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé stání rekreačních plavidel.  Poskytne stání až pro 77 plavidel a současně nabídne návštěvníkům Baťova kanálu nejmodernější zázemí pro plavbu a rekreaci.

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR,

Foto a mapa: Ředitelství vodních cest ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16516 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20488 KB. | 24.05.2024 - 00:51:56