Na vyhlídkové trase v Ostravě jezdí doubledeckery


tz 210602 front dov zoo
0 0 votes
Hodnocení článku

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zve na jízdu po nové vyhlídkové trase linky č. 88 obsluhované tyrkysovými doubledeckery. Atraktivní patrové autobusy budou od první červnové soboty pravidelně o víkendech a svátcích propojovat dva nejnavštěvovanější turistické cíle Moravskoslezského kraje: Dolní oblast Vítkovice a Zoo Ostrava. První spoj slavnostně vyjede z DOVu v sobotu 5. června 2021 ráno za účasti ředitelů DPO, DOV, Zoo Ostrava i primátora města Ostravy. Linka pak bude provozována pravidelně v intervalu 30 minut po celý den o sobotách, nedělích a státních svátcích ČR a do budoucna také o polských státních svátcích. Primárně na ni budou nasazovány oba doubledeckery Scania UNVI Urbis DD s pohonem na CNG, které má DPO ve svém vozovém parku. Trasa linky č. 88 bude mít několik zastávek. Ostravané i návštěvníci města budou moci na okružní jízdu doubledeckerem nastoupit například na dvou nově zřízených zastávkách: „Svět techniky“, umístěné naproti Velkého Světa Techniky, a „Bolt tower“, umístěné u stejnojmenné vyhlídkové věže v areálu DOV. Pro nástup i výstup budou ale moci využívat i další dobře známé ostravské zastávky Stodolní, Zoo, nebo Konzervatoř.

Vladimír Cigánek, náměstek primátora pro dopravu doplňuje: „Jízda atraktivním doubledeckerem je z pohledu tarifu běžnou jízdou v rámci ostravské MHD, cestující tak nepotřebují žádné speciální jízdné. Jízdenku si mohou pohodlně zakoupit například přímo ve voze bankovní platební kartou. Není to jediné pohodlí, které je během jízdy čeká. K dispozici mají také třeba wifi připojení k internetu nebo klimatizované spodní podlaží vozu. Snažili jsme se, aby pro naše cestující byla jízda doubledeckerem nejen netradičním zážitkem, ale i zážitkem ve kterém se snoubí pohodlí a dobrodružství zároveň.“

I přesto, že se jedná o vyhlídkový vůz určený za jízdy primárně k sezení, nabízí doubledeckery i prostor pro vozíčkáře nebo pro cestující s kočárkem. Kapacita tohoto místa je omezena a je očekávána jeho vytíženost. DPO tak nabízí možnost svézt se doubledeckerem hned v několika časech v průběhu celého dne: ze zastávky „Svět techniky“ vyjíždí první spoj v 8:44 hod. a pak každou půlhodinu, až do 18:15 hod. Ze zastávky ZOO odjíždějí doubledeckery od 9:30 hod. a pak každou půlhodinu až do 18:00 hodin. Přes týden budou doubledeckery nasazovány i na vybraných spojích linky č. 78 z Ostravy-Poruby do Hrabové.

Zdroj: Dopravní podnik Ostrava

Foto: Dopravní podnik Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33776 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20492 KB. | 29.05.2024 - 13:45:08