Ostravské doubledeckery opět vyrážejí na své trasy


0 0 votes
Hodnocení článku

Ostravská autobusová linka č. 88 obnovuje svůj provoz , a od 29. dubna 2023 bude opět převážet cestující z Ostravy-Poruby a Ostravy-Jihu k nejvyhledávanějším turistickým cílům města. Oba doubledeckery jsou po plánované záruční opravě na začátku jara. Trasa linky č. 88 bude podobná jako loni, kdy přilákala zhruba 23 tisíc cestujících. Poruba – Jih – DOV – ZOO. Mění se jen v oblasti centra města, kde nově nebudou doubledeckery obsluhovat zastávku Karolina ve směru do ZOO, ale autobus pojede přes zastávku Konzervatoř. Kromě toho zastaví v obou směrech i na zastávce Českobratrská. Trasa tam i zpět bude stejná. Seznam zastávek: ZOO, Most Pionýrů, Konzervatoř, Českobratrská, Dolní Vítkovice, Hrabůvka- Poliklinika, Kotva, Francouzská, poruba- Alšovo nám., Duha, Poruba-Opavská.

„Vnímáme, že nasazení doubledeckerů na lince č. 88 je symbolem zahájení turistické sezóny v Ostravě. Ostravané si tyto tyrkysové krasavce oblíbili a očekáváme, že s nimi budou hojně cestovat i letos. Vozy jsou ve formě i po nedávné reklamaci, kdy se řešila například lokální koroze a závady laku. Vozy se opravovaly přímo ve výrobním závodě ve Španělsku. Věříme, že tato sezóna bude minimálně stejně úspěšná jako ta loňská,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Obsazenost spojů v sezóně 2022 byla v některých případech i na hranici kapacity doubledeckerů. U více než třetiny spojů přesáhla 75 procent.

Doubledeckery budou jezdit na lince č. 88 až do začátku října 2023.

Zdroj a foto:

Dopravní podnik Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10439 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20501 KB. | 24.05.2024 - 04:27:50