Modernizace železniční sítě v metropoli: nová fáze a transformace nádraží


viz
0 0 votes
Hodnocení článku

Železniční síť v metropoli prochází dynamickým rozvojem, přičemž význačný podíl na této transformaci nese současný proces modernizace tratí směrem k letišti a do Kladna. V této snaze zahrnuje i úsek mezi stanicemi Veleslavín a Ruzyně, který nyní postupuje do další etapy příprav a má již zajištěného projektanta. Vypracování dokumentace pro společné povolení této změny je svěřeno společnostem SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc, které na tento úkol obdržely částku 211 656 000 korun.

Největším transformačním krokem v rámci této modernizace je přestavba nádraží Veleslavín, jehož nová podoba vznikla díky architektonické soutěži. Kolejová infrastruktura spolu s nástupišti budou přemístěny do podzemí, což znamená pohodlnější přestup pro cestující na metro. Moderní standardy a parametry však budou rozšířeny i na celý následující úsek trati. Navíc bude vytvořena nová zastávka s názvem Praha-Liboc, zatímco modernizovaná stanice Praha-Ruzyně bude přesunuta na opačnou stranu Drnovské ulice. Zrychlení provozu vlaků bude markantní. Například na úseku, kde je současná maximální povolená rychlost 40 km/h, se tato rychlost zdvojnásobí.

Odhadované náklady na celý tento modernizační projekt dosahují téměř 10 miliard korun. Práce by měly započít na konci roku 2026 a plánovaná doba trvání je tři roky.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,39701 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20393 KB. | 12.06.2024 - 00:53:22