Den otevřených dveří na Letišti České Budějovice


V sobotu 12.září 2015 se otevírá na Letišti České Budějovice nový a dlouho očekávaný heliport Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje včetně moderního zázemí. U té příležitosti se uskuteční po třech letech i Den otevřených dveří Letiště České Budějovice a kompletní přehlídka integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Brány letiště se otevírají úderem desáté dopolední. Konec je plánován na pátou odpolední. Pro dopravu na letiště jsou zdarma připraveny speciální autobusy Dopravního podniku města České Budějovice, pro vozidla parkovací plochy přímo uvnitř areálu.

Návštěvníky čekají komentované prohlídky areálu letiště, seznamovací lety za zvýhodněné ceny, ukázky letadel a letištní techniky, průlety sportovních letadel anebo třeba průlet letadel JAS-39 Gripen. Představitelé Jihočeského kraje zde také podepíšou memorandum o spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, krajským sdružením hasičů Jihočeského kraje.

Od začátku srpna startuje z Letiště České Budějovice vrtulník letecké záchranné služby, přezdívaný Kryštof. Ve zkušebním provozu testuje nový heliport, kam se letecká záchranná služba přestěhovala z nevyhovujících podmínek na letišti Hosín. Umístění heliportu v areálu letiště logicky propojuje letecké aktivity a současně přibližuje záchrannou službu k českobudějovické nemocnici.

Součástí nového heliportu jsou výjezdní místa pro sanity, což pomůže zkrátit dojezdové časy na Českokrumlovsko. Provozovatelem vrtulníku letecké záchranné služby je společnost Alfa – Helicopter, která využívá stroj typu Bell 427. Odborný personál, zdravotnické vybavení a přístrojovou techniku zabezpečuje Zdravotní záchranná služba Jihočeského kraje.  Oficiální otevření základny letecké záchranné služby je plánováno po měsíčním zkušebním provozu na Den otevřených dveří.

Více informací o společnosti Alfa – Helicopter na stránkách http://www.vrtulnik.cz/alfa.htm

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09684 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20238 KB. | 24.04.2024 - 17:51:42