Co nedokáže ani ten sebelepší make-up


word image
0 0 votes
Hodnocení článku

Jakmile se dívky (a svým způsobem také chlapci) dostanou do jistých let, najednou nejsou na svém těle vůbec s ničím spokojeny. Tato drtivá sebekritika se nevyhýbá ani obličeji. Naopak se na něj spíše primárně soustřeďuje. Rty jsou málo výrazné, řasy a obočí řídké, vlasy mastné, pleť problematická… Naštěstí existuje velké množství kosmetických přípravků, které dovedou zahladit domnělé nedostatky a dopřát dospívajícím, aby ve svých očích vypadali alespoň trochu tak, jak chtějí. Je zde ale jedna výjimka – pokud má nevyhovující vlastnosti nos, líčením a dalším stylováním se s ním nedá dělat vůbec nic.

Podle nosa poznáš kosa?

Jsou to především teenagerky, které trpí velkým a výrazným nosem zděděným po otci. Není se jim co divit. Když zavzpomínáme na pohádky, příliš velký nos v nich bývá symbolem ošklivosti hned za bradavicemi čarodějnic a výrazem zlovůle záporné postavy je právě takový nos přičarovat. Mládí mívá naštěstí ve výčtu nedostatků zevnějšku velké oči a časem se zklidní a přijme sebe sama. Může se ale stát, že se nos matce přírodě opravdu velikostně nevyvede, je neúnosně asymetrický nebo je zdeformován například úrazem. V takovém případě nemá cenu se trápit nebo něco maskovat, vyplatí se nechat si nos takzvaně udělat. Říká se tomu rhinoplastika.

Rhis je řecky nos

Při rhinoplastice dochází k vymodelování nosu. Může být zaměřena nejen na změnu jeho tvaru, ale také na zlepšení výkonu, tedy indikací je kombinace kosmetických důvodů a zdravotních problémů. Požadovaného výsledku je dosaženo manipulací s kostí, chrupavkou a tkání přítomnou v nose.

Existují čtyři různé typy rhinoplastiky a mezi ně patří:

  • Otevřená nebo rozsáhlá rhinoplastika

Otevřený přístup k rhinoplastice je jednoduše odstranění kožního krytu nosu. Tímto způsobem se odhalí základní kosti a chrupavka a chirurg může snadno provést korekce během standardní operace.

  • Uzavřená rhinoplastika

Tato forma rhinoplastiky se provádí bez odstranění nosní kůže. Nicméně řez je proveden kolem nosních dírek, aby chirurg měl přístup k chrupavce a kostem pomocí dlouhého a tenkého chirurgického zařízení. Uzavřená rhinoplastika (na rozdíl od otevřené) nezanechává po zákroku žádné viditelné vnější jizvy.​

  • Výplňová rhinoplastika

Ta se provádí pouze injekčně, tedy bezoperačně. Při tomto postupu se do nosu vstříkne dermální látka (nejčastěji kyselina hyaluronová), aby se provedly určité korekce. Metoda se obvykle používá k provedení malých změn, jako je spíše nenápadné vylepšení nosu a redukce nosních hrbolů.

  • Sekundární rhinoplastika

Ze slova „sekundární“ lze odvodit, že tato léčba je revizním typem zákroku. Může být otevřená nebo zavřená, jejím jediným cílem je vyřešit komplikace způsobené první plastikou nosu nebo provést úpravy, které nebyly uvažovány při primární operaci.

Méně je někdy více

Člověk nemusí být právě medicínsky vzdělaný, aby si na základě uvedeného výčtu mohl udělat správný závěr. Máme k dispozici nosní plastiky chirurgické, což jsou skutečné operace užívané primárně při zdravotních komplikacích či nějakém znetvoření nosu. Jako takové jsou velkým zásahem do organismu a vyžadují také delší rekonvalescenci. Kromě nich jsou běžně poskytovány kosmetické modelace, kdy se dominantní část obličeje pouze doladí hyaluronovou výplní na potřebných místech. Ačkoli má zákazník dojem, že jde spíše na kosmetiku než k lékaři, provádějí tyto zákroky osoby s titulem MUDr. a jak je možné se přesvědčit na stránkách specializovaných klinik, výsledky jsou překvapivě pozoruhodné.

Všímáte si nosu osoby, s níž se bavíte, vždy, nebo jenom v případě, že je nos něčím zvláštní? Považujete nos za dominantu obličeje? Jak velký by nos podle vás měl být?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13241 s | počet dotazů: 209 | paměť: 28752 KB. | 28.02.2024 - 13:22:25