Centrální poloha a sousedské vazby dělají z Česka klíčovou zemi logistické sítě Raben Group


0 0 votes
Hodnocení článku

Pro polské výrobce je Česká republika velmi atraktivním trhem – v žebříčku polského exportu zboží jsme na druhém místě za Německem. Vzájemný obchod Česka s naším severním sousedem navíc neustále nabývá na významu. Svědčí o tom i třicetiprocentní meziroční nárůst objemu přepravovaného zboží odbaveného skupinou Raben Group a téměř zdvojnásobení počtu linek v tomto směru. Česko se tak stalo důležitým hráčem v mezinárodní síti Raben ve střední a východní Evropě. Český import a export se dlouhodobě zaměřuje na automobily, automobilové díly a příslušenství a elektroniku v nejširším slova smyslu.  Pokud se podíváme na vzájemný obchod s Polskem, patří mezi nejvýznamnější druhy zboží dováženého do Česka z Polska stroje pro průmysl, přepravní technika, průmyslové výrobky a také chemické výrobky a navazující produkty. V opačném směru proudí z Česka podobná skladba zboží – stroje a suroviny pro průmysl, přepravní technika a průmyslové výrobky.

Logistická skupina Raben Group mezi Polskem a Českem v roce 2021 přepravila o 30 % více zásilek než v předchozím roce. Z průmyslového odvětví se společnost zaměřuje právě na automobily, chemické výrobky a elektroniku, které tvoří jádro česko-polského obchodu. Zmíněný nárůst objemů zásilek umožňuje čím dál kvalitnější síť tras mezi oběma zeměmi, kterou Raben Group zajišťuje. V současné době provozuje 16 exportních a 10 importních linek, které spojují body jako Sosnowiec, Gliwice, Varšava, Legnica a Wrocław na polské straně a Prahu, Ostravu, Olomouc, Brno a Hradec Králové na české straně. Další se již připravují, mimo jiné z Poznaně do Prahy a z Wrocławi do Brna.

„S 26 linkami denně se polsko-české obchodní spojení stalo dvojkou v naší firemní hierarchii. Na základě analýzy vytíženosti naší sítě a požadavků zákazníků jsme jen za poslední rok otevřeli 12 nových linek mezi Českem a Polskem, což posílilo naši pozici na trhu,“ říká Robert Wolny, Market Development Manager CEE v Raben Group.

K nejvýznamnějším obchodním partnerům Česka patří vedle Polska také Německo a Slovensko. Díky své strategické poloze v centrální Evropě bude Česká republika hrát důležitou roli v projektu reorganizace linek sběrné služby, kterou skupina Raben Group zahájila v minulém roce. Součástí projektu je rozšiřování sítě přepravních linek mezi Českem a Slovenskem. Nově vznikly denní přímé linky z Prahy a Brna do Košic a zpět a také ze Žiliny do Ostravy. Reorganizace posledně jmenované linky umožnila zajistit ze Žiliny doručení do druhého dne po celém Česku. „V současné době jsou zásilky mezi Českem a Slovenskem doručovány do 24 hodin prostřednictvím 14 linek mezi největšími depy v těchto zemích přímo bez nutnosti překládky. Díky navýšení počtu linek mezi Českem a Slovenskem jsme schopni zajistit našim klientům komfortní a rychlý servis,“ zdůrazňuje Jakub Trnka, generální ředitel Raben Logistics Czech.

Skupina Raben Group je logistický operátor, který nabízí komplexní logistické služby: smluvní logistiku, silniční přepravu (vnitrostátní, mezinárodní a přepravu na Východ), logistiku čerstvých potravin, celovozovou a kombinovanou přepravu a leteckou a námořní přepravu. Více než 90 let zkušeností a uznání na trhu umožňuje Raben Group budovat a udržovat se zákazníky dlouhodobé vztahy a nabízet malým, středním i velkým firmám logistiku „s lidskou tváří“. Malý holandský rodinný podnik se rozrostl ve skupinu, která má více než 160 poboček v 15 evropských zemích, přibližně 1 300 000 m2 skladovací kapacity a každý den vysílá na silnice více než 9 000 kamionů.

Zdroj a foto: Raben Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09044 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20478 KB. | 17.05.2024 - 21:25:31